Kojkovice 17. 7.

19 Čvc

Kojkovice 17.7.2010 – V sobotu v Kojkovicích se letošní ročník Moravskoslezské ligy dostal již do své druhé poloviny.

Zatím se nám daří naplňovat předsezónní cíle skončit v lize v první desítce, ale nesmíme polevovat. Ruda si jen odskočil z Colours of Ostrava, proto jsme měli trošku netradičně startovní číslo 1. Ale jak říkal Alda, pokud dokončíme, budeme aspoň na chvíli v čele 🙂

V Kojkovicích se nám docela daří. Vloni sice neplatný pokus, ale v uplynulých pěti letech jsme zde byli sedmí, třetí a čtvrtí. Napoprvé jsme sice ulili start, ale druhý pokus již v pořádku a přestože Ruda při sestřiku nepatrně zaváhal, s časem 14,635 s musíme být spokojeni.
Dvojku pak mají muži Mistřovic. Levý proudař však nedal proudnici a byl z toho jen neplatný pokus.
Naše ženy šly na start jako čtvrté. Na koši nastupuje Mája Zajícová, béčka Andrea Střasáková, rozdělovač Andrea Dostalíková. Vše vypadá vcelku bezproblémově až do odpojení pravého céčka z rozdělovače. Takže opět nehodnoceno… A v rychlém sledu se s šestkou připravuje naše béčko. Jako jediné neligové družstvo zatím letos objelo všechna ligová kola. Luďa sice trochu bojuje se spoji na rozdělovači, proudaři jsou tak dál od terčů, ale docela slušné shozy nakonec dávají čas 15,414 s.
Stále se držíme v čele, ale startovní číslo 7 má Prchalov A. Druhý Petřvaldík zaostává za Prchalovem o 35 bodů, takovou ztrátu v historii MSL nikdo nedohnal. Vedení v této fázi ligy nestačilo na celkové vítězství pouze vloni Petřvaldíku a v prvním ročníku ligy 2003 Dolní Lištné. Současná forma prchalovského áčka spíš reálně ohrožuje jejich rekord 332 bodů z roku 2006. Ale účty ještě nejsou uzavřeny, nerad bych podcenil nějaké neočekávané zvraty. Přesto vyhlašuji malou tipovačku – kolik kol před koncem bude jistý vítěz mužské kategorie (tak, aby se následujících kol vůbec nepotřeboval zúčastnit; netvrdím, že to musí být Prchalov). Své tipy pište do komentářů, třeba se nakonec zasmějem 🙂 Prchalovští si jako obvykle počkají v kádi a po sražení obou terčů svítí na časomíře 13,916 s – traťový rekord této travnaté dráhy.
Následuje Vrbice s Karlem Rylem na koši a béčkařem Radkem Čmielem z Písečné. Jan Kudla si na levém terči připisuje bez mála dvouvteřinový prostřik (16,294 s) a nakonec je z toho jen 5 bodů za účast. S devítkou se představuje áčko Košatky. Kuba Janošek cvaká céčko na rozdělovači, oba proudaři prostříkávají, přesto čas 15,394 s řadí Košatku bezprostředně před naše béčko.
Druhou startovní desítku otevírají muži Petřvaldíku. Útok mají rozjetý na jedničku, povedené shozy a skvělý čas 13,619 s. Jejich radost trvá jen chvíli – Michal Svoboda nemá po vytažení savice z kádě našroubován koš a pokus tak není hodnocen. Skutečně těžko uvěřitelná tragédie pro Petřvaldík, která, jak se později dozvídám, zavdá k různým nechutným spekulacím, ale ke kterým necítím potřebu se jakkoliv vyjadřovat. Ženy Staré Vsi na této soutěži vyhrály v posledních dvou letech, od roku 1999 již pětkrát. Jestli vyhrají i napotřetí v řadě však po prostřiku na levém terči (18,356 s) není vůbec jisté. Za Karvinou – Louky na pravém proudu nastupuje vrbický Adam Hrbáč. Čas 15,717 s stačí na průběžné 6. místo. Startovní číslo 14 mají Malenovice. Nalívač Tomáš Ramík nastupuje v modrém lubenském dresu, Jindra Skopal u terče musel trochu srovnat proudnici, ale prostřiky jsou na obou terčích – 14,953 s. Následuje Mošnov s drobnými změnami v sestavě – na pravém proudu David Grus a na béčkách Tomáš Mlčák. Voda je poněkud pomalejší, proudaři u terčů čekali a navíc prostříkali. Přesto čas 15,355 s a zaváhání Petřvaldíku dávají mošnovským reálnou naději k posunu na průběžnou druhou pozici v MSL.
Poté se již ke svému pokusu připravují petřvaldické ženy. Daniela Janošková má na základně velké potíže s proudnicí. Zdenka Sojková pak rozumně čeká s vodou. Čas 18,615 s za daných okolností není zas tak špatný. Muži Staré Vsi mají na béčkách Daniela Kluze z Kojkovic. Špatná nalívka však k úspěchu nevede – 18,173 s.
Ženícího se René Poláška v lubenské sestavě nahradil Tomáš Ramík, za chybějícího Romana Vieje (důvody asi nebudou obdobné 😀 ) na pravém proudu nastoupil prchalovský Tomáš Pělucha. I přes drobný prostřik na levém proudu čas 14,735 s stačí aktuálně na třetí příčku. Kojkovičtí muži poslední tři ročníky domácí soutěže nedokončili, ale jistě v tom nehodlali pokračovat. Na pravém proudu se standardně objevuje malenovický Standa Pyško a řada kojkovických N je přerušena. Standův vteřinový prostřik stačí jen na čas 15,454 s. Druhou startovní desítku pak uzavírá Prchalov B. Jejich sestava je trochu namíchaná – Aleš Juřena se přesunul na béčka a na stroji Roman Konečný, nalívač áčka Ondřej Bartek nastupuje na koši. Libor Mrozowski prokazuje, že nikdo není dokonalý a lehce prostříkává, chyba Tomáše Monsporta na pravém proudu je o poznání větší – 15,508 s.
Petřvaldický Michal Svoboda si může lehce vylepšit náladu na koši svinovského áčka. Přestože proudaři lehce čekali na vodu, levý dvě vteřiny marně hledá střed terče. Čas 16,434 s pak stačí jen na body za účast.
Dvaadvacítku má Karviná – Hranice a petřvaldický Lukáš Frýdl na levém proudu. Prostřik pravého proudaře znamená čas 15,606 s. Levý proudař Svinova B (zřejmě z kozmického áčka, ve svinovském dresu) si u terče odepnul proudnici a pokus tak nebyl hodnocen. Rychaltičtí muži zatím sbírají body jen za účasti, ale určitý vzestup formy se snad už dá pozorovat. Ondřej Kakeš sráží levý terč za 14,864 s, prostřik na pravém proudu dává výsledný čas jen 16,327 s. Z druhého místa nás zatím nesesazuje ani Písečná A – 14,981 s. Ženy Rychaltic mají na koši Michaelu Žáčkovou z Oprechtic, na pravém proudu Kamilu Kelnerovou z Petřvaldíku a na levém proudu v rychaltickém dresu oprechtickou Veroniku Krejčí. Veronika si při špatném zákleku u terče odpojuje proudnici a je z toho neplatný pokus. Přitom čas pravého proudu je 17,587 s. Marklovická košařka před kádí lehce chybuje, pravá proudařka prostříkává. Čas 22,065 s zřejmě opět bude stačit jen na body za účast.
Čtvrtou startovní desítku otevírají ženy Jistebníku. Na nalívce mají oprechtickou Kristýnu Němcovou. Menší zaváhání na koši je částečně kompenzováno okamžitou vodou ze stroje, přesto proudařky u terčů čekají. Lenka Lednická bohužel dvě vteřiny prostříkává, čas 18,837 s stačí na šest ligových bodů. Marklovicím na proudech vypomáhají Bob Hala a v marklovickém dresu Jarek Čmiel z Písečné. Bobovi se však shoz příliš nepovedl – 15,634 s. Levá proudařka Kozmic čekala na spoj béčkařky, čemuž pak odpovídá čas 20,652 s. Přesto další nový tým je oživení ženské kategorie. Šestatřicáté jdou na start ženy Albrechtic. Voda ze stroje má své rezervy, takže proudařky na ni čekají. Přesto se pak jen těžce srovnávají a prostřiky znamenají čas 20,525 s. Kozmické áčko vypomáhá půjčením dresu Svinovu B. Ale levý proudař Jiří Hanslik vůbec nemá svůj den. Za Svinov si odepnul proudnici, při svém kozmickém pokusu pozdě zakleknul a prostříkal – 16,542. Kozmické áčko tak nadále zůstává bez jediného bodu nad rámec účastí. Oprechtické ženy nastupují na stroji už se Zuzkou Kunátovou, která nahradila absentující Petru Krejčí. Hana Pastorková má na levém proudu o něco později vodu, k tomu ještě prostříkala, takže čas 18,208 nakonec stačí na druhou příčku. Veronika Krejčí je za shoz 16,877 s vyhlášená nejlepší proudařkou.
Jako jednačtyřicáté jdou na start ženy Karviné – Hranic s marklovickou béčkařkou v sestavě. I přes čekání na vodu a prostřik na pravém proudu je čas 20,066 s pro tohoto nováčka ženské kategorie vcelku slušný. Následují pak muži Oprechtic s prchalovským Miroslavem Galiou na stroji. Oprechtice snad už dávají zapomenout nepovedenému úvodu letošní sezóny a časem 14,572 s se dostávají na druhé místo, my jsme třetí.
Kozlovice potřebují svou sestavu doplnit o dva závodníky. V závěru soutěže však už nezbývá příliš mnoho kombinací na výběr. Na levém proudu jim nastupuje oprechtický Martin Nováček a do kozlovického dresu se obléká novoveský rozdělovač Adam Gromnica. Bohužel doplácí zřejmě na svou nezkušenost a nervozitu, nezapojuje béčkový spoj a je z toho jen neplatný pokus. Posledním padesátým startujícím družstvem jsou Větřkovice. Prchalovský Tomáš Monsport na pravém proudu prostříkává, výsledný čas 15,082 s stačí na konečné 8. místo. Naše áčko je třetí, béčko jedenácté.
Po předání pohárů a obálek vyrážíme na cestu domů, následující den nás čeká deváté ligové kolo v Karviné.

Komentáře:
Aleš Vyvial
– Jak se ti dneska běželo?
Běželo se dobře, škoda jen, že jsme nebyli blíž k terčům. Myslím, že 11. místo je v té konkurenci výborné, ale hlavně jsem rád, že nám to v béčku konečně a doufám, že nějaký lepší výsledek ještě uděláme.
– Jak se ti běhá s Péťou Bílkem?
S Peterem se běhá dobře, hodně mě táhne dopředu a to já potřebuju.
Jan Gábor (Oprechtice)
– Jak jsi spokojený s vašim dnešním výkonem?
Ale jo, mohlo to být lepší, ale super druhé místo.
– Kde byly rezervy?
Trošku na proudech, klasika 🙂
– Ze všech postů, které jsi už běhal, myslíš, že ti koš sedí nejvíc?
Asi jo, to už nemusím ani trénovat.
– Koš nemusíš trénovat a přesto ti jde?
No, teď už jo. Už to mám v hlavě a docela dlouho se mi nestalo, že bych to nedal.
– Už se Oprechtice konečně chytly a nebudou výpadky jako na začátku sezóny?
Na začátku sezóny si brácha pořezal prst, nemohl jezdit savice, tak jsme to začali lepit. Košař, kterému jsme v úvodu sezóny dali šanci, tím, že jsem s ním běhal já a ještě běhal za béčko, tak to, co jsme ho chtěli naučit se mu v hlavě trochu zamotalo a teď se trochu bojí. Ale budeme se snažit s tím něco udělat. Teď je na táboře a místo něj běhám já, ale až se vrátí uděláme nějakou schůzku týmu a domluvíme se, co bude nejlepší.

Hodnocení nezávislých pozorovatelů:
Občerstvení: ** (z 5, vloni ****)
WC: *** (z 5, vloni ***)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Prchalov A (NJ) – 13,916 – 13,732 – 13,916 – 25
2. Oprechtice – 14,278 – 14,572 – 14,572 – 22
3. Metylovice A – 14,366 – 14,635 – 14,635 – 20
4. Lubno – 14,735 – 14,562 – 14,735 – 18
5. Bartovice A (OV) – 14,946 – 14,621 – 14,946 – 16
6. Malenovice – 14,889 – 14,953 – 14,953 – 15
7. Písečná A – 14,816 – 14,981 – 14,981 – 14
8. Větřkovice (OP) – 14,405 – 15,082 – 15,082 – 13
9. Mošnov (NJ) – 15,017 – 15,355 – 15,355 – 12
10. Košatka A (OV) – 15,394 – 15,025 – 15,394 – 11
11. Metylovice B – 15,414 – 15,224 – 15,414 – —
12. Kojkovice – 14,473 – 15,454 – 15,454 – 10
13. Prchalov B (NJ) – 14,756 – 15,508 – 15,508 – 9
14. Karviná-Hranice (KI) – 14,939 – 15,606 – 15,606 – 8
15. Marklovice (KI) – 15,075 – 15,634 – 15,634 – 7
16. Karviná-Louky (KI) – 15,717 – 15,207 – 15,717 – 6
17. Vrbice (KI) – 16,294 – 14,586 – 16,294 – 5
18. Rychaltice – 14,864 – 16,327 – 16,327 – 5
19. Svinov A (OV) – 16,434 – 14,473 – 16,434 – 5
20. Kozmice A (OP) – 16,542 – 15,501 – 16,542 – 5
21. Dolní Lištná – 16,381 – 16,657 – 16,657 – —
22. Horní Suchá (KI) – 16,609 – 16,874 – 16,874 – —
23. Karpentná – 17,194 – 16,688 – 17,194 – —
24. Dolní Lomná – 17,250 – 17,072 – 17,250 – —
25. Nová Ves – 16,576 – 17,566 – 17,566 – —
26. Stará Ves (OV) – 18,076 – 18,173 – 18,173 – 5
27. Písečná B – 17,768 – 18,481 – 18,481 – —
28. Stanislavice (KI) – 20,373 – 18,177 – 20,373 – —
29. Bartovice B (OV) – neplatný pokus – —
30. Bartovice C (OV) – neplatný pokus – 5
31. Hrádek – neplatný pokus – —
32. Kozlovice – neplatný pokus – 5
33. Kozmice B (OP) – neplatný pokus – 5
34. Mistřovice (KI) – neplatný pokus – 5
35. Petřvaldík (NJ) – neplatný pokus – 5
36. Plesná B (OV) – neplatný pokus – —
37. Proskovice (OV) – neplatný pokus – —
38. Svinov B (OV) – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Bartovice (OV) – 17,372 – 18,043 – 18,043 – 15
2. Oprechtice – 18,208 – 16,877 – 18,208 – 12
3. Stará Ves (OV) – 18,356 – 17,269 – 18,356 – 10
4. Petřvaldík (NJ) – 18,615 – 18,284 – 18,615 – 8
5. Jistebník (NJ) – 17,614 – 18,837 – 18,837 – 6
6. Karviná-Hranice (KI) – 19,864 – 20,066 – 20,066 – —
7. Albrechtice (KI) – 19,581 – 20,525 – 20,525 – —
8. Kozmice (OP) – 20,340 – 20,652 – 20,652 – —
9. Marklovice (KI) – 20,336 – 22,065 – 22,065 – 5
10. Hrádek – 21,272 – 22,812 – 22,812 – —
11. Metylovice – neplatný pokus – —
12. Rychaltice – neplatný pokus – 5

Soupiska:
post – áčko – béčko – ženy

koš – Vladimír Konvička – Pavel Koval – Markéta Zajícová
savice – David Pavelek – Jan Izvorský – Anna Bílková
stroj – Aleš Velička – Radomír Rusina – Jana Biskupová
béčka – Jan Bílek – Martin Březina – Andrea Střasáková
rozdělovač – Jan Šigut – Luděk Juřica – Andrea Dostalíková
levý proud – Michal Bílek – Petr Bílek – Barbora Šigutová
pravý proud – Rudolf Mališ – Aleš Vyvial – Zuzana Bílková

Průběžné pořadí MSL po 8. kole, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – body

1. Prchalov A – 177
2. Mošnov – 126
3. Petřvaldík – 122
4. Metylovice – 111
5. Bartovice A – 111
6. Kojkovice – 109
7. Prchalov B – 106
8. Oprechtice – 95
9. Lubno – 89
10. Písečná – 82
11. Svinov A – 81
12. Větřkovice – 81
13. Vrbice – 75
14. Košatka – 73
15. Kozlovice – 71
16. Malenovice – 69
17. Mistřovice – 61
18. Karviná-Hranice – 61
19. Bartovice C – 58
20. Karviná-Louky – 55
21. Svinov B – 54
22. Stará Ves – 52
23. Marklovice – 50
24. Kozmice B – 41
25. Kozmice A – 40
25. Rychaltice – 40

Průběžné pořadí MSL po 8. kole, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – body

1. Bartovice – 96
2. Petřvaldík – 92
3. Rychaltice – 71
4. Stará Ves – 68
5. Jistebník – 59
6. Oprechtice – 57
7. Marklovice – 41

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

12 odpovědí na “Kojkovice 17. 7.

 1. Naše Béčko na 11. místě ??? No DOBŘE chalani, to je super, tak GO GO GO do první desítky hned na další soutěži. 🙂

 2. Přeju Mošnovu, aby bitvu o konečné vítězství zdramatizoval, proto tipuji, že mistr MSL bude znám až po posledním kole. (Budiž Mošnovu výzvou i útěchou, že v tipovačce MS v hokeji jsem jako mistry světa tipla ČR :))

 3. VAU, toho jsem si nevšiml a hned po útoku jsem fičel zpátky do Ostravy na Coloursy.
  Jen aby nám to vydrželo, moc si to přeji.

 4. jj bylo to dobré!ale NE SUPER!!!Mame na 14 a to stabilne!!!Jinak umisteni je dobre skoda, ze jsme nebyli bliz, mohla byt nejaka slusna 14 a mohli jsme byt treba do 5. coz by byla PECKA!Ale verim, ze priste uz 14 dame!!!Jinak good job hosi!!!!!

 5. Souhlas. Potenciál na dobré výsledky určitě v Béčku máme. Teď je důležité hlavně makat, makat a ještě jednou makat, neohlížet se vlevo vpravo a hlavně si nemyslet, že nám to do klína spadne samo. A pokud se to náhodou nepovede, tak se z toho neposrat, ale kousnout se a zabrat ještě víc. Vím, že to zní jako klišé, ale je to prostě tak…

  A můj tip: letošní vítěz MSL v mužské kategorii bude znám po 13. kole

 6. Zdravím, jen pro opravu – náš levý proudař (Kozmice A) sice šel se Svinovem B v jejich dresu, ale na postu košaře, takže odpojení proudnice není jeho práce … :o))) Jinak moc pěkně napsané … Lukáš (strojník SDH Kozmice A)

 7. Tak já budu odvážný 🙂 a říkám, že po Staré Vsi bude o vítězi MSL rozhodnuto definitivně.

 8. Říkejte si co chcete, ale o vítězi je podle mně už dávno rozhodnuto.

 9. no Rudo já si to myslím taky, ale tam už to budou mít úplně jisté

 10. Nemyslim si Kajo, ze stihnete do Stare Vsi Prchalov predbehnout a jeste mit dostatecny naskok na celkove vitezstvi … rozhodne se v predposlednim kole

Komentáře nejsou povoleny.