4. 9. Poslední kolo Moravskoslezské ligy

6 Zář

Ostrava, 4.9.2010 – Moravskoslezská liga dospěla 15. kolem do svého závěru. Nebo spíš úplného konce…

Již v úterý se sešla Rada MSL, aby se zabývala opakovaným pokusem Košatky ze 14. kola v Mošnově. Košatka tam podala protest proti předčasnému vynulování časomíry startérem při jejich neplatném pokusu. Přestože své tvrzení nijak nepodložila, hlavní rozhodčí Jan Gábor protest, postrádající krapet soudnosti a dobrých mravů, uznal. Výrok rozhodčího byl rozhodnutím Rady MSL opraven – byl to i jeden z důvodů proč Rada vznikla. A začalo kličkování v pravidlech, které pokračovalo slovními útoky a vyvrcholilo vcelku nedůstojným začátkem posledního ligového kola. Aby se předešlo protahování sporů, bylo jednotlivým zástupcům mužských ligových družstev Košatkou předloženo k hlasování, zda Rada MSL postupovala dle ligových pravidel. Členové Rady s tímto hlasováním spojili vyjádření své důvěry.

A tak se zpožděním mohla začít samotná soutěž. Ženy Jistebníku vyhrály ligu předloni, letos po změnách v sestavě spíš hledají formu pro sezony příští. Již před tímto kolem měly jisté 6. místo. Vendulu Holušovou na levém proudu tentokrát nahradila staroveská Barbora Novobilská. Ale zkrut na hadici a prostřik daly čas 18,812 s.
Startovní číslo 3 pak mělo naše áčko. Druhá polovina ligy je v našem podání tragická, tempo našeho propadu určují chyby soupeřů. Jako obvykle jsme s Hanzem potrénovali spoje a stejně jako v Petřvaldíku spojku nedal. S našim cílem být v první desítce to vypadá bledě.
A stejný výsledek si zapisují i Mistřovice – levý proudař je dál od terče a se zlomenou hadicí jej nesrazil. Oprechtické ženy by už jen teoretickou shodou okolností mohly přijít o bronzové medaile. Ale nenechávají nikoho na pochybách, že po vítězství na předcházejících dvou ligových kolech chtějí zvítězit i potřetí – čas 17,391 s je k tomu velmi přibližuje.
Se sedmičkou se na základně připravují naše ženy. V Mošnově se jim vydařilo druhé kolo, vypadá to snad na určitý vzestup formy. Pěkně rozjetý útok s dobře načasovanou vodou přináší čas 18,325 s, Bářin terč je sražen za 18,091 s.
První dokončený útok mužské kategorie předvádí Svinov B – po čtyřech neplatných pokusech svinovských 16,428 s. Následuje exligová Dolní Lištná a 16,249 s stačí na průběžné vedení. V souboji tří adeptů na dvě medaile se jako první na start staví Oprechtice. Na čtvrtý Prchalov B mají náskok 9 bodů, na třetí Mošnov 6 nebo 7 – stále se neví, jak budou vypadat konečné výsledky z předcházejícího kola. I přes prostřiky dané ohnutými hadicemi za zády obou proudařů se časomíra zastavuje na hodnotě 14,376 s a medaile mají Oprechtice velmi blízko.
Dvanáctku pak má béčko. Naše sestavy stižené zraněními moc možností k improvizaci nenabízejí, v podstatě až na béčkaře startuje ten, kdo je zdravý. Easy se při své premiérové sezoně na postu nalívače už zabydlel nadmíru dobře, takže voda jde do hadic opravdu rychle. Bohužel Péťa na zmáčené trati před koberci u terčů uklouzl, vypadla mu proudnice a byl z toho další neplatný pokus. A šesté N pak po chybě strojníka na spoji přidává svinovské áčko.
Kategorie nad 35 let byla letos pouze dvoučlenná. Vloni v týmu mohli startovat dva mladší závodníci bez omezení, letos jen jeden mladší nad 30 let. V našem družstvu pro zranění absentuje Luďa a tak jej na rozdělovači nahradil lubenský Radek Viej. Pěkné vyrovnané shozy na obou tečích dávají čas 16,099 s. Je z toho nejen nejlepší čas našich pětatřicátníků na standardní trati, ale i páté vítězství v probíhající sezoně.
A startovní číslo 18 má další potenciální medailista – Prchalov B. Prchalov po jistém triumfu svého áčka teď vše podřizuje úspěchu druhého týmu a po bezchybném útoku je čas 14,050 s hozenou rukavicí Mošnovu. Karviná – Louky má na pravém proudu oprechtického Banána a jejich problémy začínají už na základně. Béčkař zacvakal spojku, vytrhl levému proudaři kotouč, přesto pokus končí jako neplatný odpojenou proudnicí na pravém proudu. Třetí startovní desítku otevírají Větřkovice. Drobná chyba na levém proudu dává čas 15,004 s, který ale průběžně stačí na 3. příčku. Prchalov A dosud nikdy nevyhrál poslední ligové kolo. Bylo to zřejmě dáno nižší motivací, kdy vesměs pokaždé měli titul v kapse. Bufy si už vybírá dovolenou, takže proudařskou dvojici mají oba prchalovské týmy stejnou – Prostřik a Blonďák, na rozdělovači v prchalovském dresu oprechtický Veverka. A Prchalov má rozdány karty naprosto luxusně – áčko časem 14,098 s jistí pozici béčka, řadí se na druhou příčku.
Petřvaldické ženy na zlaté medaile, druhé po šesti letech, aktuálně ztrácejí 4 body. Útok mají rozjetý velmi pěkně, ale prostřiky, o něco větší na pravém proudu, dávají čas 18,118 s a sen o ligovém titulu se pomalu rozplývá… Ženy Staré Vsi po povedeném oprechtické útoku se již mohou soustředit pouze na duel o čtvrté místo s Rychalticemi. Barbora Novobilská na levém proudu se na základně vrací pro kotouč a přestože Veronika Krejčí pravý terč sráží za 18,023 s, jejich výsledný čas je 25,874 s. Písečné při jejich pokusu praskla hadice a tak se nyní připravují na svůj druhý útok. I s prostřiky to stačí na čas 14,720 s a Písečná jde v celkovém hodnocení ligy přes nás. Pětadvacátí se na start staví muži B Košatky a čas 15,077 s znamená 6. pozici.
Pakliže by se dalo sázet na muže Petřvaldíku, kurz na neplatný pokus by v současnosti snad ani nebyl vypsán. Po chybě pravého proudaře na spojích z toho byl další nedokončený útok, pátý v řadě na lize. Muži Staré Vsi letos nezažívají povedenou sezonu. Po 10. místě na úvodním kole v Malenovicích už přidali jen 7 bodů nad rámec účastí. Stejně jako v případě jejich žen prostřik na levém proudu, ale ne tak výrazný – 15,892 s. Rozdělovač kozmického béčka doplácí na kluzkou dlažbu na startu. Po pádu ještě vrazí do odbíhajícího pravého proudaře, nakonec je příliš krátký a proudaři šanci srazit terče nemají. Marklovičtí muži s třívteřinovým prostřikem na levém proudu svůj útok dokončují za 19,108 s, přesto i tento čas nakonec stačí na ligové body.
Čtvrtou startovní desítku otevírají Kojkovice s vrbickým Adamem Hrbáčem na pravém proudu. Ale nenašroubovaný koš přináší jubilejní desáté N soutěže. Kozmice A se ještě mohly při dílčím úspěchu dostat v celkovém hodnocení na třiadvacáté místo před Starou Ves. Ale opět drobné podklouznutí rozdělovače na startu a čas 16,061 na staroveské nestačí. Proskovický levý proudař zacvakal spojku, u terče uklouznul a prostříkal na výsledných 17,711 s. Marklovické ženy se při své obnovené ligové premiéře musí spokojit s posledním sedmým místem, kdy nejlíp byly čtvrté na 13. kole ve Větřkovicích. Levá proudařka běží jen s částí hadice, přesto není sražen terč vpravo. Pětatřicátá jde na start Vrbice s kojkovickým Martinem Konečným na koši a svinovským Kamilem Venclem ve vrbickém dresu na béčkách. Ale při samotném útoku vrbický stroj jen zaúpí, voda se dostane sotva do druhého béčka a je z toho dvanáctý neplatný pokus.
Muži Rychaltic letos bodovali pouze ve Staré Vsi. Proudaři jsou zkrácení béčkařem a rozdělovačem a pravý prostříkává na výsledných 19,856 s. Při abnormálním počtu nedokončených pokusů nakonec tento čas stačí na 15. ligovou příčku a 6 bodů. Kozmické ženy nedokázaly navázat na své výkony z poslední doby a po chybě rozdělovačky na spojích je z toho N číslo 13. Karviná – Hranice s vrbickým Janem Kudlou na levém proudu se časem 15,445 s řadí průběžně na 7. pozici. Rychaltickým ženám jejich útok za 19,160 s na posun v celkovém pořadí před Starou Ves nestačí. Přemýšlím, jestli byl tenhle tým alespoň na jednom ligovém kole v sedmi červených dresech. Čtyřicáté jdou na start Kozlovice. Levý proudař dal spojku až v běhu a nevzal kotouč – 16,476 s.
Pátou a poslední startovní desítku otevírají Malenovice s oprechtickým Martinem Nováčkem na pravém proudu. Michal Šikýř s rozdělovačem oba proudaře poněkud zkrátil a Martinovi vypadla proudnice. Přitom Standa Pyško levý terč srazil za 13,771 s – nejlepší výkon soutěže na tomto proudu. A následně se již ke svému útoku připravuje Mošnov. Za chvíli už bude nejspíš jasno o poslední sadě medailí. Na proudech mají Tomáše Papáka a lubenského Mariána Satinského, ale v obtížných podmínkách Mošnov na nejlepší nestačí. Čas 15,145 s znamená až šestou ligovou pozici – Oprechtice mohou slavit stříbro, Prchalov B bronz.
Ve startovní listině zbývají poslední tři družstva. Nová Ves na levém terči 14,397 s, s prostřikem Radka Kubaly je jejich výsledný čas 16,017 s. Lubno má na nálivce malenovického Tomáše Ramíka. Roman Viej u terče uklouznul a vleže na zádech terč srazil za 17,359 s. A posledním družstvem soutěže je Košatka A. Když svůj útok dokončí za 15,360 s je jasné, že nám v konečném hodnocení ligy připadá pro nás nelichotivá 11. pozice. Po výkonech v druhé polovině ligy jsme ale nemohli na víc pomýšlet.
Ještě před koncem soutěže bylo zveřejněny výsledky hlasování o důvěře Radě MSL. Po důkladné agitaci, na otázku zda Rada Moravskoslezské ligy postupovala podle platných pravidel, 7 zástupců odpovědělo ANO, 19 NE (Košatka, Kojkovice, Oprechtice, Svinov A, Svinov B, Mošnov, Bartovice A, Bartovice C, Petřvaldík, Větřkovice, Kozlovice, Mistřovice, Malenovice, Karviná – Louky, Marklovice, Stará Ves, Rychaltice, Kozmice A, Kozmice B). Výsledky z Mošnova se vracejí do původního stavu, Rada odstoupila, respektive dle striktního výkladu pravidel ani nikdy nevznikla, protože v nich není obsažená. Následně se Radek Viej vzdal jakékoliv účasti na budoucí organizaci Ligy. Věřím, že nejhlasitější obhájci postupu Košatky – Pavel Klučik, Jiří Onderka, Daniela Janošková, Alena Vašková, Zdenka Sojková, Jakub Janošek, Kamil Kabelík, Karel Rozehnal a další přispěvatelé ať už z diskuze msliga.info nebo facebooku převezmou odpovědnost za další fungování MSL, třeba i založené na neomylnosti rozhodčích a hledání děr v pravidlech.
Spíš ale očekávám, že slavností galavečer 30. října ve Vrbici bude pohřební hostinou Moravskoslezské ligy. A bude po devatenácti NE vůbec někomu liga chybět?

Komentáře:
Andrea Střasáková

– Jak se ti líbilo tohle poslední ligové kole?
Nebyla jsem vůbec nervózní brala jsem ji jako normální soutěž. Je zde velmi rychlá trať a to se mi na tom líbilo, protože bylo strašně hodně nedokončených pokusů a bylo se na co dívat. Roli hrálo i zatažené počasí s deštěm a zámkovka, která za mokra klouže. Uvidíme jaké to bude příští rok.
– Letos pomalu končíš svou premiérovou sezonu na bečkách – jak se ti zamlouvá tento post?
Na začátku to začalo nervozitou ve Svinově, kde jsme útok museli opakovat kvůli prasklé hadici. A teď to bylo s jistotou na všech spojích. Béčka se mi zamlouvají, ale jako každý si chci vyzkoušet i jiný post a zjistit na co mám síly a na co ne. Možná se jednou vyskytne příležitost, ale zatím se budu zdokonalovat na bečkách.
– Co budeš dělat pro udržení fyzické formy dělat přes zimní přestávku?
Vyléčím stará zranění, takže 14 dní pauzy bez sportu mě nemine. Potom se budu věnovat přípravě v posilovně, a budu se snažit naběhat i nějaké kilometry venku.
Karel Charvát (Mošnov)
– Jaký jsi měl pocit po útocích Prchalova B a Oprechtic ?
No věděl jsem, že je zle. Poprvé mi zatrnulo, když jsem viděl jak zajely Opre a Prchalov to už jen dorazil. Ale je to jak jsem řekl, vyhráli ti lepší, obě družstva měly famózní závěr. My jsme šli do toho útoku naplno, nic jsme ještě nevzdávali, počasí i trať byla náročná, Martin Koliba byl opět zraněn, takže jsme si půjčili Mariána, ale to na tom nic nemění. Ten výkon nebyl nejhorší, já si myslím, že o bednu jsme se připravili mou chybou na kole v Lubně, kdy jsem nedal koš, pak v Petřvaldíku, kde se hodně improvizovalo se sestavou a doma, kdy jsme brali jen 6 b.
– Udržet bednu se vám nepovedlo. Je to velké zklamání nebo spokojenost s vaším dosavadním nejlepším umístěním na lize ?
Popravdě bylo to velké zklamání, když jsem viděl ten čas musel jsem odejít a ani jsem nebalil. Na začátku sezóny jsem prohlásil, že bych chtěl tu první desítku, takže to jsme splnili, ale když jsem viděl jak je to rozjeté a myslím, že od Vrbic jsme se drželi na druhém místě, tak to určitě zamrzí, přijít o to na poslední chvíli. Já už teď, kdy mě opouštějí prvotní emoce uznávám, že je to nejlepší sezóna za tu dobu co běhám a chtěl bych i tady klukům poděkovat a všem kteří nám pomohli, když jsme měli krizi se sestavou. Teď si tak ještě vzpomínám, loni na ukončení jsme dostali v All Stars anketách černého koně. Doteď s Ondrou Poláškem, který šel pro tu plaketu vzpomínáme jak jsem mu říkal a budeme první kdo to prokletí prolomí a to si myslím, že se nám taky povedlo.
Karel Ryl (Vrbice)
– V Donětsku teď proběhlo mistrovství světa, na kterém jsi byl coby člen české reprezentace. Můžeš k tomu říct nějaké své dojmy? Jaká byla atmosféra, organizace? jak jsi spokojený s vašim výsledkem?
S výsledkem jsem spokojený, udělali jsme pro to hodně. Parta byla perfektní a jako vicemistři můžeme být spokojení.
– Na věžích jsi byl nejlepší z našich, přesto „až“ třiadvacátý. Je světová špička tak daleko?
Světová špička je daleko a hlavně já jsem to zas trochu pokazil, jako vždycky. Na věžích i na stovkách mi vyšel jen první pokus a druhý jsem nedal. Asi bych si nijak nepomohl, ale chtěl jsem dát třináctku. Bohužel…
– Čím to, že v požárním útoku, kde Češi bývali dřív dominantní, je z toho teď „jen“ bronzová medaile?
Od útoku jsme čekali první místo, ale kluci prostříkali a pak tam byly protesty. Slováci a Ukrajinci šli třetí pokus a tady tím nás dali.
– Jaká teď bude nejbližší vrcholná reprezentační akce?
Budeme mít reprezentační soustředění a příští rok v Německu mistrovství světa.
Libor Mrozowski (a pár dalších napovídajících z Prchalova)
– Letos jste pošesté vyhráli. Liší se nějak radost z tohohle posledního titulu?
Do sezony jdeš s tím, že chceš být nejlepší a chceš vyhrát. Takže radost je vždycky stejná.
– A bylo to letos těžší než dřív?
Stále je to stejně těžké, všichni mají stejné šance.
– Letos jste poprvé měli i béčko. Jak obtížné bylo skloubit přípravu dvou týmů a co je nakonec pro vás větší úspěch – lehce očekávaný titul áčka nebo bronz neznámého béčka?
Tak máme velkou radost z béčka, že se podařilo z ničeho udělat tenhle tým. Kluci začali, měli spoustu nováčků. První sezonu má Aleš Juřena, Pavel Hanzelka, Tonda Čechal a v podstatě i Blonďák, Tomáš Monsport, poprvé odběhal celou Ligu, aniž by byl vystřídaný.
– Kdo si myslíš, že by mohl být případně vašim největším konkurentem příští rok?
Překvapit může kdokoliv, špička se vyrovnává. Je těžké říct jednoho přímého konkurenta.

Hodnocení nezávislých pozorovatelů:
Občerstvení: *** (z 5, vloni ***)
WC: **** (z 5, vloni ***)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Prchalov B (NJ) – 14,050 – 13,700 – 14,050 – 25
2. Prchalov A (NJ) – 13,979 – 14,098 – 14,098 – 22
3. Oprechtice – 14,376 – 14,021 – 14,376 – 20
4. Písečná – 14,720 – 14,490 – 14,720 – 18
5. Větřkovice (OP) – 15,004 – 14,369 – 15,004 – 16
6. Košatka B (OV) – 15,007 – 15,077 – 15,077 – —
7. Mošnov (NJ) – 14,859 – 15,145 – 15,145 – 15
8. Košatka A (OV) – 15,360 – 14,903 – 15,360 – 14
9. Karviná-Hranice (KI) – 14,741 – 15,445 – 15,445 – 13
10. Stará Ves (OV) – 15,892 – 14,769 – 15,892 – 12
11. Nová Ves – 14,397 – 16,017 – 16,017 – —
12. Kozmice A (OP) – 16,061 – 15,416 – 16,061 – 11
13. Svinov B (OV) – 16,248 – 15,759 – 16,248 – 10
14. Dolní Lištná – 15,258 – 16,249 – 16,249 – —
15. Horní Suchá (KI) – 16,400 – 15,452 – 16,400 – —
16. Kozlovice – 16,476 – 14,677 – 16,476 – 9
17. Štola (SK) – 15,483 – 16,496 – 16,496 – —
18. Bylnice (ZL) – 16,685 – 16,788 – 16,788 – —
19. Lubno – 15,289 – 17,359 – 17,359 – 8
20. Proskovice (OV) – 17,711 – 15,612 – 17,711 – —
21. Marklovice (KI) – 19,708 – 16,328 – 19,708 – 7
22. Rychaltice – 15,699 – 19,856 – 19,856 – 6
23. Metylovice A – N – N – neplatný pokus – 5
24. Metylovice B – N – N – neplatný pokus – —

25. Malenovice – 13,771 – N – neplatný pokus – 5
26. Karviná-Louky (KI) – 15,216 – N – neplatný pokus – 5
27. Mistřovice (KI) – N – 15,220 – neplatný pokus – 5
28. Kozmice B (OP) – 21,317 – N – neplatný pokus – 5
29. Vrbice (KI) – N – N – neplatný pokus – 5
30. Svinov A (OV) – N – N – neplatný pokus – 5
31. Petřvaldík (NJ) – N – N – neplatný pokus – 5
32. Kojkovice – N – N – neplatný pokus – 5
33. Bartovice C (OV) – 15,500 – N – neplatný pokus – 5
34. Bartovice A (OV) – 14,831 – N – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Oprechtice – 17,391 – 16,903 – 17,391 – 15
2. Bartovice (OV) – 17,987 – 17,973 – 17,987 – 12
3. Petřvaldík (NJ) – 17,308 – 18,118 – 18,118 – 10
4. Metylovice – 18,091 – 18,325 – 18,325 – —
5. Jistebník (NJ) – 18,812 – 17,455 – 18,812 – 8
6. Rychaltice – 18,919 – 19,160 – 19,160 – 6
7. Stará Ves (OV) – 25,874 – 18,023 – 25,874 – 5
8. Marklovice (KI) – 19,282 – N – neplatný pokus – 5
9. Kozmice (OP) – N – N – neplatný pokus – —

Celkové pořadí, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas
1. Metylovice – 16,099 – 16,006 – 16,099

2. Bartovice (OV) – 14,756 – 16,906 – 16,906

Soupiska:
post – áčko – béčko – ženy – nad 35 let

koš – Vladimír Konvička – Vladimír Konvička – Markéta Wolfová – Vladimír Bílek
savice – Vladimír Bílek – Jan Izvorský – Denisa Ryšková – Anna Bílková
stroj – Radomír Rusina – Aleš Velička – Jana Biskupová – Aleš Velička
béčka – Jan Bílek – Martin Březina – Andrea Střasáková – Alexandr Pyšík
rozdělovač – Jan Šigut – Jan Šigut – Denisa Izvorská – Radomír Viej
levý proud – Michal Bílek – Petr Bílek – Barbora Šigutová – Radomír Rusina
pravý proud – Rudolf Mališ – Aleš Vyvial – Zuzana Bílková – Vladimír Konvička

Po sobotním hlasování došlo ke změně výsledků ze 13. kola v Mošnově. Košatka byla vrácena na 4. místo, ale sama požadovala jen 5 bodů za účast. Hodnocení mošnovské soutěže tedy je 25, 22, 20, 5, 16, 15, …
Konečné pořadí MSL, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – body

1. Prchalov A – 302
2. Oprechtice – 240
3. Prchalov B – 236
4. Mošnov – 228
5. Bartovice A – 185
6. Petřvaldík – 173
7. Písečná – 172
8. Košatka – 167
9. Kojkovice – 166
10. Lubno – 166
11. Metylovice – 158
12. Vrbice – 156
13. Větřkovice – 144
14. Kozlovice – 139
15. Svinov A – 139
16. Mistřovice – 126
17. Malenovice – 124
18. Karviná-Hranice – 123
19. Svinov B – 111
20. Bartovice C – 107
21. Karviná-Louky – 104
22. Marklovice – 97
23. Stará Ves – 95
24. Kozmice A – 91
25. Rychaltice – 79
26. Kozmice B – 76

Konečné MSL, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – body

1. Bartovice – 175
2. Petřvaldík – 169
3. Oprechtice – 142
4. Stará Ves – 123
5. Rychaltice – 121
6. Jistebník – 98
7. Marklovice – 83

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

10 odpovědí na “4. 9. Poslední kolo Moravskoslezské ligy

 1. Opět luxusní komentáře (myslím Andreu, Káju, Karla a Libora), lidi se nám s koncem sezony rozkecali… A samozřejmě i skvělý článek, škoda tě pro AutoCad! 🙂

 2. Michale to už trochu přeháníš ne? Jestli ty se připravuješ na pohřební hostinu, prosím, ale mnoho lidí to takhle pesimisticky nevidí viz. příspěvek Honye na MSL diskuzi. A pokud vím, ty ses na diskuzi ani slůvkem nevyjádřil, abys s námi diskutoval. Tak si mě prosím příště odpusť ze svých komentářů!!!

 3. Michale, o mé soudnosti a dobrých mravech můžeš klidně polemizovat, ale možná by ses mohl zamyslet i nad svou soudností. Já jsem postupoval podle všech informací a musel jsem vzít v potaz, že třeba opravdu došlo k vynulování časomíry dříve a že si toho všimli. K tomu jsem žádný důkaz neměl. Ani k tomu, že Košatka kecá. Ano tobě bylo všechno jasné hned, dával jsi příklad, když jste byli poškozeni radou vy v Opre 2006, a nebylo vám dovoleno startovat opět a rada měla stejné argumenty, prostě pokažený útok a tu prasklou hadici jste si zavinili sami, takže proč opakovat. A tehdá přitom rozhodčí řekl, že se to bude opakovat, pak se svolala rada, téměř stejně jako letos, bez žádných popudů, prostě per huba. Téměř stejná situace akorát z jiné strany, že?
  Cituji tě z vlákna http://www.msliga.info/phpBB2/viewtopic.php?t=145&postdays=0&postorder=asc&start=0
  Evidentně si nerozumíme. Problém je v tom, že Rada MSL překročila své kompetence a tím buď vědomě porušila pravidla MSL, ktará odhlasovali zástupci týmů na schůzi v Oprechticích, nebo pravidla vůbec dostatečně nezná! Obé by mělo vést ke zvážení rezignace Rady MSL. Protože k čemu Rada, která nerespektuje pravidla a řídí se pouze svým „citem“?
  Vím, že to je vytržené z kontextu, ale někteří měli podobný názor na situaci z Mošnova 2010, jako ty na situaci z Opre 2006.
  Doufám, že zakončení MSL 2010 nebude jeho derniérou, a že tato situace povede k odsouhlašení pravidel, tak, že se o ně rozhodčí, potažmo rada MSL bude moci opřít bez zbytečných hádek. Chyby na straně pořadatelů byly, jsou a budou a rozhodčí jsou také jenom lidi, stejně jako závodníci.
  Doufám, že tímto příspěvkem nedojde k dalším hádkám, a že společně s ostatními družstvy najdeme cestu jak z této situace ven. Jan Gábor

 4. Tak tady přeji Honyovi mnoho zdaru a síly k vedení Ligy v roce 2011 a dalších.

 5. Honyo, asi sis nepřečetl pořádně text a vztáhl si poznámku o soudnosti a dobrých mravech na sebe,ale ta se týkala protestu družstva Košatky!!!Tak pozor na nedorozumění!!!

 6. Aha, to mi ušlo, tak to jsem omlouvám, nic méně vedlejší věta ve znění: ***hlavní rozhodčí Jan Gábor protest*** mi moc nesedí, ale chápu to, taky se umím zaplést do dlouhých souvětí.
  Nevím proč bych měl vést ligu. Občanské sdružení MSL je občanské sdružení, které by neměl řídit pouze starosta ale měl by mít svůj výbor, který se volí z členů. Ale to by muselo být nejprve někde napsané. Zatím budu řešit stanovy, upřesnění kdo je vlastně členem, a pak možná pravidla, a pokud nebude zájem družstev, tak s tím neudělá nic ani pán bůh. H.

 7. …hlavní rozhodčí Jan Gábor protest, postrádající krapet soudnosti a dobrých mravů, uznal.
  – vedlejší věta doplňuje protest

  …hlavní rozhodčí Jan Gábor, postrádající krapet soudnosti a dobrých mravů, protest uznal.
  – v tomto případě by vedlejší věta hodnotila rozhodčího

  V textu je první případ. A pak, že čeština je nudná 🙂

Komentáře nejsou povoleny.