6 odpovědí na “Fotky ze sobotní akce

 1. Hasičské noviny, 17.9.2010: Čeští hasiči jsou neodolnější na světě
  Ve dnech 19.–29. 8. 2010 se tým vybraných českých hasičů účastnil prestižní Mezinárodní soutěže oficiálně pojmenované World Fire Games, které se tentokrát konaly v Jižní Koreji. Hry jsou obdobou letní Olympiády, sportovci z celého světa soupeří v 60–70 disciplínách, kterým dominuje ryze hasičská TFA (Nejtvrdší hasič přežije). Vítězství jednotlivců i týmů v této královské disciplíně je považováno za neobyčejný úspěch.
  Je obdivuhodné, že českým borcům se i v neskutečně obtížných klimatických podmínkách Jihovýchodní Asie podařilo potvrdit pověst absolutně nejlepších na světě, po vítězstvích v Liverpoolu 2008 a Vancouveru 2009 i letos čeští hasiči vystoupili na vítězné příčky. V jednotlivcích zvítězili Lukáš Novák a Vladimír Vysocký ve svých věkových kategoriích, Michal Přecechtěl získal stříbro, Tomáš Višnar a Oldřich Dvořák bronz.
  Tým ve složení Roman Viej, Michal Mour, Tomáš Mintál, Jan Semerádt a Tomáš Višnar zvítězil před favorizovanou Brazílií a převahu Čechů kontroloval zisk týmového bronzu ve složení Josef Nečas, Josef Vlk, Jan Šeps, Josef Kroupa a Michal Gurný.
  Češi se dokázali prosadit i v tzv. doplňkových disciplínách, vynikající cyklista Daniel Treml nedal soupeřům šanci na obou silničních závodech, z okruhů i časovky dovezl zlato. Neuvěřitelnou formu v arm wrestlingu prokázal Miroslav Šín, schopný porazit hmotnostně těžší soupeře, a zlato získal i v silovém trojboji. Rovněž Stanislav Kalvoda přijel na hry skvěle připraven a zvítězil v arm wrestlingu i dvou atletických disciplínách – skoku o tyči a běhu na 110 m překážek, navíc vybojoval stříbro v kladivu a disku!
  Na zlatý úspěch navázal Radek Málek, kterého nespravedlivě rozhodčí odsunuli v kulturistice na 4. místo, v silovém trojboji rozdrtil konkurenci a v arm wrestlingu přidal bronz.
  Při neskutečně obtížném běhu na Palgong Mountains po krutých nekonečných schodech se v konkurenci běžců – specialistů neztratili dva Češi, Vladimír Vysocký zvítězil a Jan Semerád vybojoval stříbro. Do výčtu zlatého úspěchu je potřeba zahrnout i veslaře, Radek jakeš v individuálním závodě na trenažéru zvítězil a štafeta ve složení Miroslav Šín, Roman Viej, Michal Gurný a Stanislav Kalvoda v dramatickém finiši porazila skvělé Brity a podtrhla výrazný český úspěch, kdy ČR ziskem 15 zlatých medailí v soutěži národů vyšplhala do první desítky mezi padesátkou zúčastněných zemí!
  Není možno zapomenout na ostatní vynikající závodníky, jediná žena ve výpravě Irena Šlezingerová, získala stříbro a bronz na vodě i trenažéru, navíc pomohla mezinárodní posádce při zisku stříbra na dračích lodích, Aleš Navrátil, talentovaný sportovec z Dezy Val. Meziříčí, splatil daň za přílišné nasazení v TFA i plavání, přesto získal cenné kovy v disciplíně in line skating, vynikající skromný sportovec Michal Mour, čtvrtý na schodech, desátý při obtížném krosu v konkurenci více než stovky závodníků, nadějný Dušan Plodr, smolař soutěže TFA, obětavý kamarád Zdeněk Koutník, upřednostňující zájem kolektivu před individuálním úspěchem i Jan Šindelka, kterému těsně utekla medaile v atletice a posléze zkolaboval ve smrtícím vedru při soutěži TFA a demonstroval tím, že čeští hasiči jsou schopni jít při akci až za hranice lidských možností.

 2. Tento víkend proběhlo v Praze Mistrovství České republiky dobrovolných hasičů v požárním sportu. Zástupci našeho kraje brali v obou kategoriích bronzové medaile!

  Muži:
  1. Horní Poříčí 12 b.
  2. Radimovice 13 b.
  3. Frýdek 13 b.
  4. Počátky 14 b.
  5. Sněžné 18 b.

  100m muži:
  1. Jakub Pěkný 15,53
  2. Jakuv Paulíček 16,11
  3. Pavel Krpec 16,17
  23. Libor Mrozowski 16,99

  Ženy:
  1. Chválenice 7 b.
  2. Kvasiny 14 b.
  3. Pustá Polom 16 b.
  4. Vlčnov 17 b.
  5. Ledenice 18 b.

  100m ženy:
  1. Šárka Jiroušová 16,52 (národní rekord)
  2. Lenka Tomandlová 16,91
  3. Petra Mifkovičová 17,55

  Národní rekord padl rovněž na ženské štafetě 4x100m – Kvasiny zaběhly čas 61,23 s. A v ženském požárním útoku vytvořil národní rekord Vlčnov časem 24,50 s.

 3. Jan Šindelka, kterému těsně utekla medaile v atletice a posléze zkolaboval ve smrtícím vedru při soutěži TFA a demonstroval tím, že čeští hasiči jsou schopni jít při akci až za hranice lidských možností.

  V Metylovicích taky máme hasiče, kteří jsou na akci schpni jít za hranice lidských možností 🙂

 4. Letos jsme už publikovali 915 videí a nejsledovanějším z nich byl Prchalov A ve Vrbici – dosud 629 shlédnutí! Děkujeme za podporu.

Komentáře nejsou povoleny.