Hadicová a uzlová štafeta

8 Bře

Místek, 5.3.2011 – V sobotu 5. března jsme se s našimi mladými hasiči zúčastnili tradiční uzlové a hadicové štafety, která se konala v tělocvičně hasičského učiliště ve Frýdku-Místku.
Odjeli jsme pouze s jedním družstvem starších žáků, doplněným dvěma jedinci z mladší kategorie. Zima je holt i pro mlaďochy neatraktivní okurkovou sezonou, kdy děti pravděpodobně náplň schůzek nebaví tak jako trénování požárního útoku, a tak jich pravidelně chodí pomálu. Nebylo tedy zbytí, museli jsme to nějak pomixovat, abychom se soutěže mohli zúčastnit.
Po příjezdu na místo, navlečení do dresů a přezutí do halové obuvi už jsme hnáni k první disciplíně, a to spojování hadic. Nastupujeme ve složení Kuba Kotinka (velitel), Katka, Anička, Marťa a Markéta. Jediný pokyn před nástupem zněl: NEVYBÍHAT SOUČASNĚ! Ale marné, někteří neposlouchali nebo rychle zapomněli, a tak si z hadicovky odnášíme trestné vteřiny za předčasné vyběhnutí (Marťa). Přesunujeme se k uzlům, kde Aničku nahrazuje Kuba Pečinka a já pevně doufám, že tady bude líp. Ve středu na tréninku jsme to celkem vypilovali, tak není možné… JE! Kazíme lodní (Kuba P.) a úvaz na proudnici (Markéta). Jak se naše prohřešky proti pravidlům promítly do celkového hodnocení shlédněte a posuďte níže sami… Po takovém debaklu nemáme chuť na zdržování se na místě, a tak hned fičíme domů.
V sobotu jedeme do ostravského CDUčka zasportovat, zrelaxovat a utužit kolektiv. 🙂 Měli jsme to mít za odměnu po uzlovce a hadicovce. No nevím. Spíš to vidím na pořádný trest v podobě bobříka mlčení v autobuse, pořádné honitbě po kurtech, dlouhé visení na laně v devítimetrové výšce, ledové sprše a hladovění po výkonu. 🙂

Výsledky ze štafet najdete ZDE.

Pro sdh-metylovice.info Denisa Izvorská.

2 odpovědi na “Hadicová a uzlová štafeta

  1. 26.místo z 31 zúčastněných ??? Tak to dlouhé visení na laně si beru na starost 🙂 Těšte se mlaďoši 🙂

Komentáře nejsou povoleny.