Svěcení hasičské techniky v Turzovce

23 Kvě

V sobotu se v Turzovce uskutečnilo svěcení nové hasičské techniky DHZ Turzovka, SDH Metylovice a OSP Porąbka.

Už od 13. hodiny byla vozidla vystavena před Městským úřadem v Turzovce. Konkrétně se jednalo o náš MAN TGM 13.290, Turzovka prezentovala své Iveco Magirus 4×4, terénní Mitsubishi L200 a čtyřkolku Polaris. Porąbka zde měla rovněž MAN TGM 13.290.
Metylovský MAN a turzovské Iveco byly pořízeny z příhraničního projektu Slovenska a České republiky „Zachovanie životného prostredia a predchádzanie rizikám v prihraničnom regióne Beskýd a Javorníkov“ spolufinancovaného Evropskou unií z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje.
Slavnostní akce začala průvodem od hasičské zbrojnice ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie, kde v 17:45 sloužili mši turzovský farář Karol Dobiáš a kaplan Hasičského a záchranného sboru Slovenské republiky npor. Pavel Mikoláš. Z kostela šel průvod k městskému úřadu, kde za účasti mimo jiné primátora Turzovky Miroslava Rejdy, manažerky Euroregionu Beskydy Dagmar Valáškové, starosty obce Metylovice Lukáše Halaty, zástupců sborů a široké veřejnosti proběhlo vysvěcení nové techniky.

Fotogalerii najdete ZDE.

Videa:
Průvod od zbrojnice ke kostelu
Příchod ke kostelu
Uvítání u kostela
Průvod od kostela k městskému úřadu
Projevy, vyznamenání, svěcení

Jedna odpověď na „Svěcení hasičské techniky v Turzovce“

Komentáře nejsou povoleny.