28. 7. Vrbice

30 Čvc

Vrbice, 28.7.2012 – Deváté kolo Moravskoslezské ligy v sobotu hostila Vrbice.

Počátkem sezóny měli vrbičtí problémy s kvalitou povrchu zdejšího fotbalového hřiště, ale na samotnou soutěž byla tráva v naprostém pořádku. V roce 2010 zde Prchalov zaběhl dosud platný rekord MSL, který má hodnotu 13,527 s, a také letos se daly očekávat kvalitní časy.
Nejlépe jsme byli ve Vrbici sedmí, vloni dvanáctí. Naše ženy skončily vloni šesté, v roce 2008 braly druhé místo.
Začátek byl plánován na dvanáctou hodinu, ale o několik minut se opozdil, než se terče ustavily na správnou vzdálenost od základny.

Startovní číslo 1 má domácí mužské áčko, které obhajuje své loňské vítězství. Béčkař zapíná céčkový spoj doslova v poslední chvíli, ale jinak povedený útok za 14,054 s. Stanislavice nedodrží pětiminutový limit na přípravu a startují mimo soutěž. Rozdělovač na základně dává jen jednu spojku, takže pokus ani tak není dokončen. Trojku mají Malenovice. Standa Pyško pozdě zaklekl a prostříkl na 15,463 s, což je nakonec poslední bodované místo. Bartovické áčko se opět na levém proudu spoléhá na Lukáše Frýdla z Petřvaldíku. Časem 13,675 s jistí svou cestu za ligovým titulem. Marklovice mají na proudech duo Vendula Holušová – Lenka Lednická z Jistebníku a otevírají svou kategorii časem 17,616 s! Následují ženy Oprechtic. Hanka Pastorková na základně zacvakala a při zákleku s ní zamávala proudnice, takže levý terč zůstal nesražen. Petřvaldík má na rozdělovači bartovického Jana Chovana. Lukáš Frýdl předvádí svou další třináctku, ale Martin Čibera na pravém proudu prostříkl bezmála vteřinu na konečných 14,774 s. Vedení žen Marklovic s výrazným prostřikem na pravém proudu neohrozily ani Bartovice A – 19,170 s. Ženy Nové Vsi asi trochu uspěchaly vodu, takže pravá proudařka je od terče poměrně daleko a podepisuje se to i na jejím shozu – 18,428 s. Marklovický rozdělovač nedal béčkový spoj a je z toho neplatný pokus.
Druhou startovní desítku otevírají muži Košatky a už to tak vypadá, že si s Větřkovicemi vystačí s jednou proudařskou dvojicí. Čas 14,775 s je pak řadí o jedinou tisícinu za Petřvaldík. Jistebnické ženy předvedly bezpochyby svůj letošní nejpovedenější pokus a časem 17,408 s jdou do vedení. Ale jen na několik minut. Na startu se objevuje bartovické ženské béčko a poté na displeji svítí 17,134 s.
Čtrnáctku pak má naše áčko. Ruda už stihl TFA v Horní Suché, ale požární útok naposled absolvoval na naší soutěži. Ještě nás rozptyluje hláškou „když jsem si doma v hlavě přehrával, jak si připravuju hadice na základně, tak jsem na to normálně nepřišel…“. Naštěstí mu to naskočilo právě včas a ani prostřiky nejsou nijak výrazné. Čas 14,448 s je dokonce našim nejlepším letošním výkonem.
Muži Nové Vsi zamíchali sestavou, ale příliš se jim to nepovedlo. Zaváhání pravého proudaře na základně, ale výraznější chyba je na nálivce, takže 17,618 s zajišťuje jen body za účast. Nezdaru Oprechtic můžou využít ženy Petřvaldíku s oprechtickou Hankou Kunátovou na rozdělovači a jistebnickou Šárkou Volnou na stroji. I přes vteřinový prostřik na pravém proudu jim čas 17,231 s aktuálně stačí na druhou příčku. Bartovického rozdělovače (Jiřího Motyku) mají v sestavě i muži Mistřovic. Ale prostřik na pravém proudu (17,183 s) je připravuje o takových 8 ligových bodů. Větřkovice na nás ztrácejí jen jeden bod, takže jejich útok sledujeme o něco pozorněji. Ale o půlvteřinu později sražený pravý terč (14,521 s) je řadí bezprostředně za nás.
Devatenácté se na základně připravuje naše béčko. Ve Vrbici se jim docela daří, byli zde již desátí, jedenáctí a čtrnáctí, byť vloni se na startu neobjevili. Také výkony z posledních týdnů jsou nadějné. Liborovi ne zcela vyšel poslední trénink, proto spoj dával trochu opatrněji, ale jinak mu sedlo a na pravém proudu je z toho čas 14,908 s. Jirka bohužel zaklekl o něco dřív a z větší vzdálenosti prostříkl na výsledných 18,619 s. Ale věřme, že čtrnáctka ještě letos přijde.
Bartovičtí muži mají na dva týmy dva své proudaře a Lukáše Frýdla, ale všem třem se ve Vrbici shozy daří. Bartovice B časem 14,110 s zaujímají třetí pozici. Ženy Staré Vsi se nyní na lize musí na proudu spoléhat na Petřvaldík. Kamila Kelnerová však téměř dvě vteřiny prostříkla a pro Starou Ves je z toho 18,010 s. Ženy Mistřovic mají poměrně pomalou vodu, k tomu se přidal prostřik na levém proudu a čas 20,997 s je citelnou ztrátou v souboji o desáté ligové místo.
Čtyřiadvacítku pak mají naše ženy. Na stroji je místo Jany Gabka, ale voda je načasovaná naprosto přesně. Bohužel drobný prostřik Báry; i tak čas 18,242 s nějaké body přinese.
Muže Zpupné Lhoty jsme letos mohli na lize vidět už na Lubně, ve Svinově nebo u nás. Tentokrát jsou proudaři od terčů poměrně daleko a pravý zůstane nesražen. Ženskou ligovou kategorii uzavírají Kozmice a suma sumárum na jedenáct ligových týmů připadá třináct půjčených závodnic. Prostřik levé proudařky a čas 19,309 s stačí jen na body za účast. Muži Staré Vsi mají drobné rezervy na shozech, ale jinak 14,711 s v jejich podání je solidní výkon. V prchalovském áčku na pravém proudu opět vidíme Filipa Pustějovského, ten se ale ve své první ligové sezóně trochu pere s vyrovnaností výkonů (což je ale pochopitelné a omluvitelné). Jeho prostřik a čas 14,923 s nakonec stačí jen 7 bodů.
Už třetím rokem je ve Vrbici otevřena i kategorie nad 35, byť není zahrnuta do veteránské ligy. A předcházející dva ročníky vyhráli naši pětatřicátníci, kteří šli tentokrát na start jako devětadvacátí. Oproti lize může být v družstvu jeden mladší závodník, takže jsem byl draftován na levý proud. Cílem byla bezpochyby patnáctka, mým osobním hlavně to nezkazit. Alda s vodou nečekal, takže jsem zaklekával snad ještě před kobercem. Ale terč šel hned dolů, solidně se s tím popral i Kondes a bylo z toho 15,745 s.
Smolný den Oprechtic dokončují jejich muži. Veverka na základně nedal béčkový spoj na rozdělovač a bylo po nadějích. Kozmice A doplatily na chybu strojníka při pokládání savice, opožděná voda stačila jen na 15,572 s. Horní Suché příliš neklapla spolupráce v kádi, je špatně nabráno. K tomu prostřik na pravém proudu a čas 18,432 s jim na body stačit nebude. Prchalovskému béčku se vede o poznání líp a časem 14,420 s nás odsouvají už na 5. příčku. Dvoučlennou kategorii pětatřicátníků uzavírá domácí družstvo, sestava na proudech obdobná jako u nás. Ale rozdělovač v podstatě ani nevyběhl ze základny a je z toho neplatný pokus. Lesní Albrechtice mají na pravém proudu prchalovského Tomáše Hermana. I přes prostřik levého proudaře z nich čas 15,117 s dělá nejlepší neligový tým. Kozmice B mají na pravém proudu svinovského Romana Stavinohu. Ze základny ale vybírá jen s části hadic, prostříkl a ani kozmickému béčku čas 16,647 s na body stačit nebude. Rozdělovač Vrbice B dal béčkový spoj zřejmě na zub a už po výběhu ze základny bylo jasné, že pokus nebude dokončen. S velkým personálními problémy se muselo vypořádávat Lubno. Takže v lubenském dresu nastupoval na rozdělovači prchalovský Pavel Herman, k tomu strojník vrbického béčka a další změny v rámci vlastních postů. Ale i přes tyto trable je z toho po povedených shozech 14,869 s. Poslední možnost startu prchalovského proudaře v soutěži využívá prostřednictvím Tomáše Monsporta Mošnov. A Blonďák si nakonec za 13,567 s odnáší cenu pro nejlepšího proudaře, Mošnov za 14,210 s čtvrté místo. Oprechtický Banán je tentokrát uvolněn do Karviné-Louky, ale opět vidíme nezapojené béčko na rozdělovač a neplatný pokus.
Ženy Písečné se na lize ukázaly už před týdnem v Karviné. Sbírají především zkušenosti, takže s časem 29,782 s jsou nakonec jedenácté. Svinovskému áčku s prostřikem Martina Koběrského čas 14,900 s stačí na osm ligových bodů. Řekl bych, že Proskovice jsou s naším béčkem jedním z nejčastějších neligových účastníků letošních ligových kol. Ve Vrbici je jen výrazný prostřik na levém proudu (15,730 s) připravil o páté místo. Martin Kovář šroubuje kozlovický koš až nad kádí a o moc lepší než 18,233 s už to být nemohlo. Turčianské Teplice se účastní Tekovsko-hontianské hasičské ligy a do Vrbice to mají nějakých 170 kilometrů. Mužům čas 15,388 s stačí na 16. místo, ženy jsou za 19,107 s osmé. Roman Stavinona a Martin Koběrský se za Svinov B připravují ke svým druhým pokusům a nyní je to již u obou výrazně lepší. Čas 14,735 s znamená devátou pozici. Dolní Lhota má špatně nabráno a čas 16,517 s body nepřinese. Devětačtyřicátým a posledním družstvem na startu je Luboměř, která svůj pokus dokončuje za 17,509 s.
V mužské kategorii Bartovické áčko odskočilo Vrbici už na 24 bodů, Vrbice má na třetí Petřvaldík dokonce bodů 28. Dál je ale průběžné pořadí docela vyrovnané. My se díky vcelku stabilním výkonům držíme na 5. příčce se ztrátou osmi bodů na medaili. Pro nás podstatnější je však náskok 21 bodů na udržení se v první desítce, což je každoroční předsezónní cíl.
Ještě zamotaněji vypadá ženská kategorie. Jen díky lepšímu „skóre“ je v čele Petřvaldík před Bartovickým béčkem. Bartovice tak stále mohou pomýšlet na vítězství v MSL i MSP. Jen jeden bod za touto dvojicí jsou Oprechtice a dva body Stará Ves. Kdo ví, jestli se nakonec oprechtické a petřvaldické ženy svou nezištností nepřipravily či nepřipraví o některou z medailí. Naše družstvo stále drží šesté místo, což je dle rozložení sil asi reálná meta, i když Jistebník ztrácí již jen 4 body. O něčem možná napoví už příští týden 10. ligové kolo v Petřvaldíku.

Rozhovor Zuzky s Martou Chrobokovou z Marklovic
Z: V MSL jste už 3 roky..
M: …a na nějakou dobu asi naposledy.
Z: Jak to?
M: Máme problémy se sestavou. Mirka, která běhá proud, je policistka a pracuje na směny. A naše druhá proudařka, Zuzka Tománková, má taky v práci sudý a lichý týden a pak ji ještě seklo v zádech… Jinak máme sestavu hodně variabilní, jen béčkařka a rozdělovačka jsou stále na svých postech.
Z: A v okolních městech, vesnicích není nějaká nadějná běžkyně? 🙂
M: Zkoušeli jsme holky z Karviné-Hranic, ale nakonec to nevyšlo. Jinak je tam mrtvo.
Z: Už vloni jste měly na dosti soutěžích personální problémy, tak mě překvapilo, že jste letos do ligy šly.
M: Nám vždycky velitel říká, že když půjdou kluci, tak půjdeme i my. Příští rok už ani kluci do MSL nejdou. Budeme jezdit, jen když nám bude dost a na soutěže v okolí.
Z: Jak jste spokojené se svými výkony?
M: Nejsme spokojené. Už sezónu doběháme. Jsme na posledním místě, takže to vůbec neřešíme.
Z: Letos jste ještě na žádné ligové soutěži nebyly v kompletní sestavě. Většinou si půjčujete jednu až dvě proudařky z těch nejlepších týmů MSL a tím pádem můžete vodu dát mnohem rychleji.
M: No jo, není to nejlepší řešení. Vendula z Jistebníku už za nás běhala vloni, protože se Zuzce s ní dobře běhalo, tak jsme si ji domluvili i letos.
Z. Uvidíme Vás v letošní sezóně na nějaké soutěží MSL kompletní? 🙂
M: No uvidíme 🙂

Hodnocení nezávislých pozorovatelů:
Občerstvení: ** (z 5, vloni **)
WC: *** (z 5, vloni ***)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Bartovice A (OV) – 13,675 – 13,619 – 13,675 – 25
2. Vrbice A (KI) – 13,690 – 14,054 – 14,054 – 22
3. Bartovice B (OV) – 14,110 – 13,922 – 14,110 – 20
4. Mošnov (NJ) – 14,210 – 13,567 – 14,210 – 18
5. Prchalov B (NJ) – 14,400 – 14,420 – 14,420 – 16
6. Metylovice A – 14,335 – 14,448 – 14,448 – 15
7. Větřkovice (OP) – 14,076 – 14,521 – 14,521 – 14
8. Stará Ves (OV) – 14,711 – 14,659 – 14,711 – 13
9. Svinov B (OV) – 14,311 – 14,735 – 14,735 – 12
10. Petřvaldík (NJ) – 13,791 – 14,774 – 14,774 – 11
11. Košatka (OV) – 14,594 – 14,775 – 14,775 – 10
12. Lubno – 14,770 – 14,869 – 14,869 – 9
13. Svinov A (OV) – 13,987 – 14,900 – 14,900 – 8
14. Prchalov A (NJ) – 14,126 – 14,923 – 14,923 – 7
15. Lesní Albrechtice (OP) – 15,117 – 13,989 – 15,117 – —
16. Turčianské Teplice (SK) – 15,388 – 14,521 – 15,388 – —
17. Malenovice – 15,463 – 13,932 – 15,463 – 6
18. Kozmice A (OP) – 15,101 – 15,572 – 15,572 – 5
19. Proskovice (OV) – 15,730 – 14,399 – 15,730 – —
20. Závada (OP) – 16,352 – 14,969 – 16,352 – —
21. Dolní Lhota (OV) – 16,517 – 16,101 – 16,517 – 5
22. Kozmice B (OP) – 15,170 – 16,647 – 16,647 – 5
23. Mistřovice (KI) – 14,579 – 17,183 – 17,183 – 5
24. Luboměř (NJ) – 17,509 – 15,268 – 17,509 – —
25. Nová Ves – 17,091 – 17,618 – 17,618 – 5
26. Kozlovice – 18,233 – 16,941 – 18,233 – 5
27. Horní Suchá (KI) – 16,097 – 18,432 – 18,432 – 5
28. Metylovice B – 18,619 – 14,908 – 18,619 – —
29. Zpupná Lhota (KI) – 16,742 – N – neplatný pokus – —
30. Karviná-Louky (KI) – N – N – neplatný pokus – 5
31. Marklovice (KI) – N – N – neplatný pokus – 5
32. Oprechtice – N – N – neplatný pokus – 5
33. Stanislavice (KI) – N – N – neplatný pokus – —
34. Vrbice B (KI) – N – N – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Bartovice B (OV) – 17,134 – 16,514 – 17,134 – 17
2. Petřvaldík (NJ) – 16,241 – 17,231 – 17,231 – 14
3. Jistebník (NJ) – 17,362 – 17,408 – 17,408 – 12
4. Marklovice (KI) – 17,421 – 17,616 – 17,616 – 10
5. Stará Ves (OV) – 18,010 – 16,039 – 18,010 – 9
6. Metylovice – 18,242 – 17,523 – 18,242 – 8
7. Nová Ves – 16,781 – 18,428 – 18,428 – 7
8. Turčianské Teplice (SK) – 17,282 – 19,107 – 19,107 – —
9. Bartovice A (OV) – 15,939 – 19,170 – 19,170 – 6
10. Kozmice (OP) – 19,309 – 17,137 – 19,309 – 5
11. Písečná – 20,614 – 29,782 – 29,782 – —
12. Mistřovice (KI) – 20,997 – 19,160 – neplatný pokus – 5
13. Oprechtice – N – 16,638 – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas
1. Metylovice – 14,539 – 15,745 – 15,745

2. Vrbice (KI) – N – N – neplatný pokus

Soupiska:
post – áčko – béčko – ženy – nad 35 let

koš – Vladimír Konvička – Pavel Koval – Markéta Wolfová – Pavel Koval
savice – Vladimír Bílek – Jan Izvorský – Anna Bílková – Vladimír Bílek
stroj – Radomír Rusina – Aleš Velička – Gabriela Ryšková – Aleš Velička
béčka – Jan Bílek – Martin Březina – Kristýna Ryšková – Alexandr Pyšík
rozdělovač – Jan Šigut – Luděk Juřica – Denisa Ryšková – Luděk Juřica
levý proud – Michal Bílek – Jiří Židek – Barbora Šigutová – Michal Bílek
pravý proud – Rudolf Mališ – Libor Rusina – Zuzana Bílková – Vladimír Konvička

Průběžné pořadí MSL po 9. kole, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – body

1. Bartovice A – 174
2. Vrbice A – 150
3. Petřvaldík – 122
4. Košatka – 121
5. Metylovice – 114
6. Prchalov A – 112
7. Větřkovice – 112
8. Bartovice B – 109
9. Mošnov – 104
10. Prchalov B – 98
11. Svinov A – 93
12. Stará Ves – 89
13. Karviná-Louky – 88
14. Kozmice A – 81
15. Svinov B – 79
16. Oprechtice – 79
17. Malenovice – 76
18. Vrbice B – 73
19. Lubno – 73
20. Mistřovice – 62
21. Dolní Lhota – 62
22. Nová Ves – 59
23. Kozmice B – 58
24. Marklovice – 58
25. Kozlovice – 55
26. Horní Suchá – 49

Průběžné pořadí MSL po 9. kole, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – body

1. Petřvaldík – 102
2. Bartovice B – 102
3. Oprechtice – 101
4. Stará Ves – 100
5. Bartovice A – 94
6. Metylovice – 78
7. Jistebník – 74
8. Kozmice – 64
9. Nová Ves – 59
10. Marklovice – 54
11. Mistřovice – 53

Průběžné pořadí MSL po 4. kole, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – body

1. Bartovice – 10
2. Svinov – 8
3. Metylovice – 3
4. Stará Ves – 2
5. Oprechtice – 0

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

3 odpovědi na “28. 7. Vrbice

  1. Omylem jsem jako spam smáznul komentář svinovského Dalibora Bučka, na kterého jsem zapomněl v článku, a novovoveského Tomáše Janka (Fazola).

    Dalibor předpokládám poprvé od svého loňského zranění absolvoval soutěžní pokus, a to konkrétně na nálivce za Svinov B. Že si s Mirkem Králem nevedli vůbec špatně, o tom svědčí i svinovský čas. Takže doplňuji alespoň takto v komentáři.

    Fazol pochybuje o tom, že koberce jsou při pečlivém stahování vody z nich pro všechny stejně kvalitním povrchem a jako příklad uvádí pád Tomáše Ramíka na naší soutěži. Mám pocit, že právě Ramirez uklouzl na vlastní gumě, která slouží jako podložka pod savici.

  2. Čau, Ramirez na vaší souteži neuklouzl na gumě, ale na koberci, ale na vině jsou nejspíš dva roky neměněné hroty na tretrách….

Komentáře nejsou povoleny.