Fotbalový turnaj v Turzovce

12 Lis

Turzovka, 10.11.2012 – V sobotu se v Turzovce uskutečnil 3. ročník hasičského fotbalového turnaje.

Zdejší nafukovací hala nakonec uvítala devět družstev, z toho dvě česká a jedno polské, která byla rozdělena do dvou skupin. Nás los přiřadil do pětičlenné skupiny k domácí Turzovce, Malé Bytči, Trnovému a polské Porabce. Hrací systém byl 2×10 minut – brankář, 5 hráčů v poli, maximálně 4 náhradníci.

SDH Metylovice – DHZ Turzovka 2:4, K.Vyvial, A.Vyvial
Hned první zápas turnaje poslal proti sobě družební sbory Metylovic a Turzovky. Náš tým ale působil dost nesehraně, což bylo i příčinou úvodního vlastního gólu v naší síti. Poté vyrovnal střelou ze střední vzdálenosti Aleš Vyvial a Kamil Vyvial dokonce otočil skóre v náš prospěch. To ale bylo bohužel z naší strany vše a Turzovka se po třech gólech radovala z vítězství 4:2.

SDH Metylovice – OSP Porabka 5:0, T.Monsport, J.Šigut, R.Wolf, A.Pyšík, A.Vyvial
V druhém zápase nás čekala papírově nejslabší Porabka. Polský zástupce ve všech směrech zaostával a po gólech Tomáše Monsporta, Honzy Šiguta, Radka Wolfa, Saši Pyšíka a Aleše Vyviala vítězíme jednoznačně a zaslouženě 5:0.

SDH Metylovice – DHZ Trnové 0:1
V případě našeho úspěchu s Trnovým bychom ještě mohli pomýšlet na postup do bojů o bednu. Počátek zápasu se vyznačoval zajištěnou obranou na obou stranách, byť několik šancí se přesto naskytlo. Co nás může mrzet je nevyužitá dvouminutová přesilovka za příliš hráčů na hřišti. Slabý výkon rozhodčího pak vyvolával emoce a jiskření, ale stav byl stále bez branek. V poslední minutě dostali oranžoví soupeři výhodu standardní situace, byť ze značně nejasných důvodů. Střela z dálky skončila v naší síti a bezprostředně poté byl odpískán konec zápasu.

SDH Metylovice – DHZ Malá Bytča 0:6
Poslední zápas ve skupině pro nás už nic neřešil. Navíc jsme narazili na Malou Bytču, která do této chvíle dostala jen jeden gól. Naše chyba po úvodní rozehrávce vyústila v první gól hned po několika vteřinách, pak už se skóre jen navyšovalo. Poločas skončil 0:4 a konečný stav byl ještě o dvě branky horší.

Po jedné výhře a třech porážkách jsme obsadili ve skupině B čtvrté místo a celkově jsme tedy na dělené 7.-8. příčce.

Skupina A (zápasy – vít-rem-por – skóre – body)
1. Žilina – 3 – 1-1-1 – 7:6 – 4
2. Dolní Bečva – 3 – 1-1-1 – 3:2 – 4
3. MVK Staškov – 3 – 1-1-1 – 5:6 – 4
4. Dolný Hričov – 3 – 1-1-1 – 3:4 – 4

Skupina B (zápasy – vít-rem-por – skóre – body)
1. Malá Bytča – 4 – 4-0-0 – 16:1 – 12
2. Trnové – 4 – 3-0-1 – 11:4 – 9
3. Turzovka – 4 – 2-0-2 – 10:7 – 6
4. Metylovice – 4 – 1-0-3 – 7:11 – 3