14. 7. TFA Větřkovice

18 Čvc

Větřkovice, 14.7.2013 – V neděli se na Opavsku uskutečnilo TFA Větřkovice 2013.

Na start se postavilo jednadvacet mužů a čtyři ženy, mezi nimi i naše Jana Kolibová. Na muže čekalo rozvinutí čtyř B hadic, hammerbox, překonání bariéry, přemístění pneumatiky nákladního automobilu, výstup do druhého patra budovy obecního úřadu, vytažení 20 kg závaží na lešení, přesun dvou 20kg kanystrů na vzdálenost 20 metrů, proběhnutí s dvacetikilovým kanystrem skrz tunel, transport figuríny, přesun ocelového závaží po kolejnici pomocí kladiva na vzdálenost 2,5m a stošedesátimetrový běh mírným stoupáním do cíle. Ženy měly poloviční vzdáleností, nebo poloviční váhu břemen.
V mužské kategorii do 35 let zvítězil Martin Koliba z HZSP Letiště Mošnov, mezi muži nad 35 let byl nejúspěšnější Josef Palát z HZSP Deza Valašské Meziříčí. V ženské kategorii Jana skončila druhá, rychlejší byla pouze Kateřina Zubíková z SDH Jablůnka – loňská vítězka seriálu Vsacká liga TFA.