Hasiči – Staří páni 2:2

24 Zář

V uplynulou sobotu se odehrálo na hřišti v Metylovicích velmi atraktivní fotbalové utkání mezi hasiči a Starými pány. Bohužel, divácká kulisa byla letos slabší, ale v konkurenci Dnů NATO a kolizi s derby Palkovice – Metylovice, se není čemu divit.

Stejně jako v roce 2011 zbyla starost o sestavení týmu na mě. Ale mi to nevadí, s rolí Pepika Hnátka se rád ztotožňuji. Teď už jenom sehnat do sestavy metylovského Jirku Luňáka, Jardu Kužela nebo Phun Din Dunga. Dal jsem si za úkol jít do zápasu s co největším počtem hráčů, což se mi nakonec podařilo, ale musím říct, že to bylo jak na houpačce. Chvíli to vypadalo, že nás bude patnáct, pak dvacettři, jedenáct a ve finále na soupisce figurovalo DEVATENÁCT jmen, i přes deset omluvenek, které postupně přicházely.

V bráně Luděk Juřica. V obraně já, Saša Pyšík, Milan Pečinka, Radek Rusina, Vladimír Konvička, Ruda Mališ, Michal Bílek. Záložní řada: Radek Wolf, Martin Koliba, Petr Bílek, Honza Bílek, Aleš Vyvial, Honza Šigut a Mirek Mikuš. V útoku pak kmital Jirka Ryška, Tomáš Matějný, Aleš Velička a Pavel Koval.

Sestava Starých pánů byla velmi našlapaná, k mému překvapení obsahovala až příliš metylovských fotbalových legend. Již tradičně do sestavy „staříci“ neoprávněně zařadili jednoho hráče pod hranicí pětatřicet let, ale každý hraje za ten tým, na který se cítí. A navíc, nám hasičským gentlemanům je to stejně jedno.

Mým cílem, s kterým se určitě ztotožnil celý tým, bylo neudělat si ostudu, kterou bychom při různých příležitostech poslouchali neustále dokola. A tak každý z nás podal velmi svědomitý výkon. Dokonce se nám letos povedlo trefit zařízení, na rozdíl od posledního vzájemného střetnutí. A představte si, že rovnou dvakrát! Bohužel i na naší straně se síť zavlnila dvojnásobně, takže utkání skončilo spravedlivou remízou 2:2. Soupeř měl sice více střel na bránu, my zase více vyložených gólových příležitostí. Při jedné takové v druhém poločase se sám na bránu rozeběhl Martin Koliba, leč achilovka to nevydržela a bohužel Martin může na sportování několik týdnů zapomenout. Toto byla černá kaňka jinak vydařeného utkání.

Aby bylo jasno, kdo pro rok 2013 zvítězí, kopal každý tým pět pokutových kopů. Zde se projevila síla okamžiku, popřípadě větší fotbalové zkušenosti. Hasiči nastřelili dvě břevna (jmenovitě Honza Šigut a Petr Bílek) 🙂 , a ikdyž Luďa hned první penaltu chytil, prohráváme na penalty 4:3.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem hráčům, kteří na hřišti podali heroické výkony a vydali se ze všech sil, abychom společně uhráli maximum. A taky moc děkuji dvanáctému hráči na hřišti – kotli našich fanoušků. Zároveň gratuluji soupeři k dosažené výhře na penalty.
Myslím si, že diváci se bavili a již teď se těší na toto další netradiční fotbalové utkání, stejně jako já.
Pro sdh-metylovice.info Jan Izvorský.