AVON BĚH proti rakovině prsu – 3. 5. 2014

4 Kvě

V sobotu večer se tři (respektive čtyři) naše členky vydaly do Ostravy, aby otestovaly své běžecké schopnosti a aby podpořily kampaň „AVON BĚH proti rakovině prsu„.

Závodnické trio Ája, Deny a Zuzka

asd.jpg

doplnila servismanka Bára a v tomto složení se o půl osmé večer sešly na „Masarykáči“, kde byl start i cíl závodů AVON BĚH 5 km a NIGHT RUN 10 km. Naše holky si zaběhly tu kratší variantu – důvodem bylo, aby pomohly dobré věci!

Postupně jsem děvčata „vyzpovídal“.

Co vás napadlo jít na tento běh?
ANDREA: To Deny!!! 🙂 Zavolala mi, že se běží v OVĚ večerní běh na 5 km a že jde o kampaň AVONu na podporu proti rakovině prsu, že ona se registrovala. Tak jsem si řekla, že poběžím taky. Upřímně jsem samu sebe překvapila, že jsem souhlasila – zvlášťě když starovné bylo pětikilo (hahaha).

DENY: Napadlo to mě, když jsem víceméně náhodně listovala v běžeckém kalendáři na internetu.

ZUZKA: S tím nápadem přišla minulý týden Deny.

Jak se běželo?
ANDREA: Nad očekávání. Opravdu jsem nečekala, že ve tmě a v takové zimě se poběží tak dobře. Takhle se mi v životě ještě nikdy neběželo, vůbec na nic jsem nemyslela, jenom běžela.

DENY: Skvěle! Běželo se mi skvěle, chladné počasí, vlhko a tma mi vyhovuje.

ZUZKA: Nečekaně dobře. Já běhám hodně pocitově. Nasadím si tempo a buď to udýchám, případně zrychlím nebo zpomalím.

Co vás (ne)příjemně v zavodě překvapilo?
ANDREA: Příjemně servis pořadatelů. A potom ten pocit po výkonu, s holkama jsme byly v absolutní euforii, myslím, že jsme si to dost užily. Doporučuji každému !!!

DENY: To, jak dobře se mi běželo.

ZUZKA: Nečekala jsem takovou zimu. I když meteorologové hlásili ochlazení, doufala jsem, že jim to nevyjde. Ale jinak závod byl super. Nakonec ten chlad byl docela plus protože jsme se během příjemně zahřály a nebylo mi moc horko. A tma měla taky něco do sebe. Nemohla jsem se kochat okolím a soustředila jsem se jen na cestu

Máte každá svou Avon lady?
ANDREA: Já jsem z AVONu nikdy moc neobjednávala, poslední roky už vůbec ne, a to proto, že si v katalogu nemůžu přečíst složení. Pokud už jsem něco chtěla, tak to bylo od Jany Kolibové (mám dát její telefonní číslo jako reklamu?)

DENY: Mám. 🙂

ZUZKA: Máme společnou, Janu Kolibovou.

Jaké jste měly cíle, např. nějaký čas?
ANDREA: Do 30 min. Bohužel o necelou půl minutu jsem to přešvihla …

DENY: Cíl byl 27 minut, o umístěním jsem neuvažovala.

ZUZKA: Já jsem si nějaké konkrétní cíle nedávala. Ještě nejsem tak zkušený běžec, abych věděla, co zvládnu. Holky říkaly, že by to chtěly zaběhnout do 30 minut, nakonec to pro mě byla taky motivace. Ale na trase jsem to nějak nesledovala. Důležitější pro mě bylo doběhnout, nezkolabovat a pokud možno si to užít. A to mi vyšlo.

Jste spokojeny s výsledkem?
ANDREA: Ano i ne. ANO, protože bych NIKDY nevěřila, že já budu (pravidelně) běhat a že to nebude tak tragické a uběhnu 5 km na jeden zátah. A NE protože jsem měla na víc (2 minuty určitě), akorát jsem se strašně bála, abych nevytuhla. Neznám ještě své (ne)možnosti.

DENY: Jsem nadmíru spokojena.

ZUZKA: Já jsem moc spokojená, nečekala jsem, že se mi poběží tak dobře. Ale ještě je co zlepšovat.

Jak jste měly na závod natrénováno?
ANDREA: Nijak zvláště, jednou za měsíc navštívím rodiče na Pstruží (cca 7 km) a zhruba poslední měsíc a půl pravidelně běhám 5 km do Lhotky.

DENY: Troufám si říct, že v rámci svých možností jsem natrénováno měla.

ZUZKA: Méně než bych asi měla. Mě k běhání inspirovala Deny, začala jsem velmi pozvolna někdy v březnu a vše jsem chtěla směřovat k Běhu žen, který se koná koncem května. Ale když Deny vymyslela, že bychom mohly běžet už tento závod, brala jsem to jako trénink. A ve tmě mě nikdo neuvidí, když se budu lajdat.

Chystáte se na nějakou další běžeckou akci?
ANDREA: Jistě!!! Ta euforie po včerejším závodě nás všechny hodně moc nabudila. 31.5. bychom rády vytvořily team na Český běh žen.

DENY: 31.5. – Český běh žen Ostrava.

ZUZKA: 31.5. v Ostravě běžíme Český běh žen, zase 5 km. Budeme tým, já, Deny, Andy a Bára.

Oficiální výsledky (jak ty naše děvuchy dopadly) najdete zde

Více o závodu zde.

Pro sdh-metylovice.info Jan Izvorský.