Vaříme s SDH Metylovice – díl 42. (Katka Pečinková)

18 Čvn

Velká naděje metylovického hasiče, momentálně cvičící jak za mládež, tak za ženy, Katka Pečinková si pro Vás připravila recept. Přejeme dobrou chuť.

Cukeťák

Suroviny:
0,5 kg cukety
2 mrkve
2 cibule
2 vejce
Pepř
Sůl
asi 10 stroužků česneku
10 dkg nastrouhaného tvrdého sýru
1/2 prášku do pečiva
1 sklenička od hořčice dětské krupice
2 lžíce polohrubé mouky
1 dcl oleje
trochu vegety

Postup:
Nastrouhané cukety a mrkve, nakrájené cibule, rozklepneme 2 vejce a asi 10 rozmačkaných stroužků česneku smícháme se zbytkem surovin. Vše dobře zamícháme a rozprostřeme na vymazaný plech. Pečeme v troubě asi na 180° C dokud se těsto přestane lepit na špejli. Můžeme podávat za studena i tepla, třeba s brambory nebo chlebem.

Recept jsi poslala extrémně rychle oproti ostatním. Těšila jsi se, až ho po Tobě budu chtít?
No, ani ne.

Proč jsi vůbec neodporovala? Ostatní sem tam brblají. 🙂
Marťa mě na to už předem připravovala asi týden, takže mě to brblání už potom přešlo.

Jak často Tě mamka doma pustí k plotně?
Většinou, když si řeknu.

Co nejraději vaříš – pečeš?
Ani ve vaření, ani v pečení nejsem moc zběhlá. Ale když už, tak radši peču nějakou buchtu.

Jaké je Tvé nejoblíbenější jídlo a pití?
Špagety s boloňskou omáčkou a čaj.

Jak se Ti líbí, že momentálně běháš za mladé hasiče i za dospělé?
Je to náročné. Dva tréninky a někdy i soutěže za den. Ale stojí to za to.

Je to velký rozdíl běžet za děcka a dospělé?
Pro mně ano. Trať, hadice i savice jsou delší, ale i přesto je všechno rychlejší.

Jak se Ti líbí post košařky?
Líbí se mi.Ze začátku jsem to moc dobře neviděla, ale potom jsem si našla vlastní techniku a jsem spokojená.

Jak vidíš následující hokejovou sezonu?
Líbil by se mi samozřejmě titul.

Sleduješ v televizi pořady o vaření?
Ne.