31. 8. Proskovice MH

2 Zář

Proskovice, 31.8.2014 – Na závěr víkendu jsme se ještě jednou vrátili do Proskovic, tentokrát s mladými hasiči.

Prázdninám už zbývalo jen několik posledních hodin a s nimi našim mladým končila i letošní sezóna požárních útoků. Do Proskovic se sjelo 12 žákovských družstev, takže bylo rozhodnuto, že se bude soutěž konat dvoukolově. Oproti pátku se nám trošku proměnily sestavy. Půjčit jsme si museli oba pravé proudaře, za což patří dík Proskovicím a Krmelínu. Chyběli nám Ondra a Adam Hazuchovi, v mladších i Terka a Anetka, starším Vojta. Naopak navíc byli Filip, Matěj, Monča a Stella. Právě Stella Izvorská je ve třech letech a 108 dnech nepochybně historicky nejmladším metylovským závodníkem, který absolvoval regulérní soutěž.
Naši mladší žáci v prvním kole dosáhli času 22,599 s, za který byli průběžně pátí. Ve druhém kole se ještě o něco málo zlepšili na 21,000 s a páté místo udrželi.
Starší žáci už v pátek v Oprechticích na jednom terči atakovali šest let starý rekord (15,267 s). V prvním kole měli drobné rezervy vzadu, přesto se časomíra zastavuje na hodnotě 15,320 s. Po úvodních pokusech byli druzí, ale pak se před ně dostaly Proskovice. Přesto cíl byl jasný – pokoření rekordu. Napodruhé to Kubovi, Katce a Marti klaplo vzadu ještě lépe, bohužel Monča kousek před cílem zakopla, Marťa musela na stroji ubrat a bylo z toho 17,325 s. Rekord nepadl, ale z umístění na bedně mají starší radost a po soutěži otevíráme Rychlé špunty. Tak tohle byl opravdu závěr a nyní nám už začínají přípravy na podzimní závod hasičské všestrannosti. Zkrátka koše, savice, terče nahradí uzly, topografické značky a vzduchovky.
Následující sobotu 6.9. se posledním kolem v Bartovicích (OV, 11:00) uzavře letošní Moravskoslezská liga.
Novojičínská liga pokračuje v sobotu v Hukovicích (13:30), Moravskoslezský pohár v sobotu ve Vávrovicích (OP, 14:00) a v neděli v Neplachovicích (OP, 14:00) a první ročník Gorolského poháru se zakončí v neděli v Mostech (KI).
Během celého víkendu proběhne v kazachstánském městě Almaty X. mistrovství světa hasičů a záchranářů v požárním sportu, kterého se účastní i česká reprezentace.