6.6.2015, Český běh žen

9 Čvn

Slunce, teplo až horko, 623 závodnic na pětikilometrové trati, 571 závodnic na dvaapůlkilometrové trati, 174 závodnic na desetikilometrové trati, 94 závodnic v kategorii nordic walking a dětské závody, to byl Český běh žen v Ostravě.

Při této příležitosti probíhal u „Fukušimi“, kde byl start i cíl běhu žen, dětský den. Stella i Emma se těšily, kavárna Karolínka je jejich oblíbené stanoviště. Venku byla spousta nafukovacích atrakcích, ty se ovšem se stoupající teplotou začaly vyprazdňovat. Ono skákat na vařícím hradu není dvakrát příjemné ani pro otrlé děti. A tak si ty naše šly zazávodit. Trasa dlouhá 333 metrů Stellči vyhovovala, Emma šla na to fikaně, 300 metrů s mamkou v náručí, zbývajících 33 po svých. Odměnou pro všechny děti byla medaile, takže spokojenost, první dvě jsou doma.

Pro třetí se musela na pětikilometrovou trať vydat Deny. Spolu s ní Zuzka, Jana, Ája a dalších 383 žen. Pobavme se o každé ze závodnic z SDH Metylovice trochu více. Nejlepší byla klasicky Zuzka, která v nabité konkurenci skončila na vynikajícím 16. místě. Deny byla o půl minutky pomalejší, to ji vyneslo krásné 22. místo. Jana před tímto během absolvovala ještě poloviční okruh s kočárkem a stejně jako před rokem si odnesla autosedačku pro vítěze tohoto běhu. Nebudu tady rozebírat, jestli už Jana s Martinem tuší, že budou brzy druhou sedačku potřebovat nebo ji Jana vyhrála jen „do foroty“. Doplním umístění na trati 5 km – pěkné 45. místo. Poslední zástupkyní našeho sboru byla Andrea Mališová. Za normálních okolností by tento závod neběžela, ale protože holky hodně škemraly, nechala se přemluvit a šla do toho. 237. místo možná nevypadá jako dobrý výsledek, ale ještě dalších stopadesát závodnic nechala Ája za sebou, takže je to dobrý výsledek.

Teď ten důvod, proč Deny, Jana a Zuzka tak škemraly. Díky Áji, která nenechala kočky na holičkách se podařilo složit čtyřčlenné družstvo žen! Holky, běžící klasicky pod nádherným názvem SDH METYLOVICE, skončily na vynikajícím ČTVRTÉM místě !!! Jen 47 vteřin za reprezentkama ČR v ledním hokeji! To si zaslouží velkou gratulaci.

Musím říct, že kromě extrémně teplého počasí to byla krásná akce, lahodící oku diváka. Především mužskému oku. Přes tisíc odvážných žen různých věkových kategorií všem ukázalo, že BĚH je čím dál tím více populárnější sport, který může provozovat opravdu každý. Je to levný a zdravý sport, takže kdo ještě nevyběhl, zkuste to! A jste-li žena, tak za rok v Ostravě na viděnou.

Celkové pořadí, kategorie ŽENY DO 34 LET:
pořadí – závodnice – čas – absolutní pořadí žen

1. Ondrašíková Lenka (SSK Vítkovice) – 20:48 (1.)
2. Mikolajkova Alžběta – 21:26 (2.)
3. Vachová Karolína (AK SSK Vítkovice) – 21:41 (3.)
4. Markéta Režnarová (ČR florbal) – 22:16 (4.)
5. Váňová Kamila – 22:18 (5.)
6. Nevrlá Karolína – 22:30 (6.)
7. Nováková Sára (SK Černé plíce) – 23:18 (9.)
8. Matochova Michaela (MiLee) – 23:41 (12.)
9. Cichá Barbora – 24:04 (13.)
10. Klepáčová Kateřina (TJ Slezan FM) – 24:25 (15.)
11. Dřímalová Martina – 24:32 (16.)
12. Nevrlá Adéla – 24:35 (17.)
13. Gašperiková Andrea – 24:42 (18.)
14. Třosová Jana – 25:00 (19.)
15. Miturová Barbora – 25:03 (21.)
16. Bílková Zuzana (SDH Metylovice) – 25:12 (22.)
17. Přádková Barbora – 25:15 (23.)
18. Lacinová Kateřina – 25:16 (24.)
19. Vávrová Tereza (Atletika Slezan FM) – 25:16 (25.)
20. Jančová Martina – 25:26 (30.)
21. Opatřilová Kristýna (SSK Vítkovice) – 25:31 (31.)
22. lzvorská Denisa (SDH Metylovice) – 25:38 (33.)
23. Králiková Barbora – 25:44 (36.)
24. Píšková Tereza (Černé plíce) – 25:48 (37.)
25. Stachová Michaela (Sk černé plíce) – 25:52 (38.)
26. Knězková Jana – 25:53 (39.)
27. Pastorková Hana – 25:57 (40.)
28. Štundová Alena – 26:04 (41.)
29. Michalíková Markéta – 26:04 (42.)
30. Hartošová Ivana (lepus.cz) – 26:05 (43.)
37. Hnilicová Veronika – 26:25 (55.)
38. Golová Kristýna (Amatérky) – 26:39 (57.)
39. Sasinová Lucie – 26:40 (58.)
40. Zíková Anna (ČR lední hokej) – 26:53 (59.)
41. Šichnárková Kristýna – 26:57 (60.)
42. Kaplanová Kateřina (ČR lední hokej) – 26:57 (61.)
43. Pastyrniaková Hana – 27:00 (62.)
44. Sukeníková Zuzana – 27:02 (63.)
45. Kolibová Jana (SDH Metylovice) – 27:03 (64.)
46. Nguyenová Pavla (ČR florbal) – 27:05 (65.)
47. Zabavská Martina – 27:07 (67.)
48. Břežná Kateřina – 27:08 (68.)
49. Skulinová Denisa – 27:10 (69.)
50. Zaoralová Petra – 27:11 (70.)
237. Mališová Andrea (SDH Metylovice) – 33:57 (402.)

387 závodnic v kategorii, 623 závodnic na pětikilometrové trati.

Celkové pořadí, kategorie TÝMY:
pořadí – družstvo (závodnice) – čas

1. ČR florbal (M. Režnarová, P. Nguyenová, V. Káčová, M. Matějová) – 1:45:44
2. SSK Vítkovice (L. Ondrašíková, K. Opatřilová, V. Žárská, A. Bogárová) – 1:46:36
3. ČR lední hokej (A. Zíková, K. Kaplanová, B. Škodová, R. Kiecková) – 1:51:03
4. SDH Metylovice (Z. Bílková, D. Izvorská, J. Kolibová, A. Mališová) – 1:51:50
5. Amatérky (M. Mazáčová, K. Golová, M. Sváková, A. Urbanová) – 2:01:32
6. SK Černé plíce (S. Nováková, M. Stachová, L. Smolková, K. Kejdová) – 2:02:23
7. HOT IRON (G. Doová, L. Odehnalová, Dužyová, H. Hofrichterová) – 2:05:08
8. Běhny (D. Šuléřová, J. Bachoříková, A. Matějková, M. Palová) – 2:08:56
9. Hladnovské gazely (N. Marešová, K. Marešová, M. Gavláková, M. Gavláková) – 2:17:37
10. Ostravaci (K. Bláhová, P. Bernfeldová, J. Pondělíčková, B. Kopcová) – 2:19:30
11. K-M ladies (P. Hořínková, E. Kovářová, M. Ševčíková, R. Hrabovská) – 2:20:04
12. OKIN (H. Pešková, P. Rozehnal Sopuchová, A. Drastichová, M. Hrbáčková) – 2:26:49
13. Albi (G. Dostálová, P. Harazimová, T. Vaňková, A. Vaňková) – 2:28:11
14. Okresní přebor (A. Podhorná, K. Rodovská, D. Slováková, R. Nyklová) – 2:50:10

Pro sdh-metylovice.info Jan Izvorský.

Jedna odpověď na „6.6.2015, Český běh žen“

1. Nutno podotknout, že to nebyl náš jediný víkendový běžecký závod, takže se těšte ještě na druhý Easyho článek…