11. 7. TFA Petřvald

15 Čvc

Petřvald, 11.7.2015 – V sobotu dopoledne se v Petřvaldě na Novojičínsku uskutečnilo TFA, kterého se zúčastnilo šest našich závodníků ve třech kategoriích.

Na muže a veterány čekalo překonání dvoumetrové bariéry, roztažení hadic, transport figuríny, přenášení dvou dvacetikilových kanystrů, posun ocelové kulatiny kladivem, spojení sacího vedení, 60 úderů v hammerboxu, natažení zavodněné hadice B a na závěr sražení terče. Pro ženy byla trať zjednodušena o vynechání bariéry, snížení hmotností, zkrácení délek transportů a tak podobně.
Jako první se z našich představil Honza Šigut. Zřejmě se na něm trochu projevoval spánkový deficit po Velkých Karlovicích, takže Honza se poněkud trápil s fugurínou, ale svůj pokus dokončil v čase 4:37,5 min. a obsadil 11. místo. Martin Koliba už době svého startu věděl, jak si vedl David Řehulka, což pro něj mohl být čas, na který by měl útočit. Ale Martin nasadil strhující tempo, snad s výjimkou drobného zaváhání při šroubování sacího koše si vedl naprosto bezchybně a mužskou kategorii vyhrál časem 3:09,7 min.
V kategorii nad 35 let loňské vítězství obhajoval Radim Tomášek. Po svém pokusu časem 3:51,8 min. vedl, ale hned v tom následujícím se před něj dostal Miroslav Hanel z Darkovic. Alespoň věřím, že Radim podvědomě šetřil síly na ligové kolo v Košatce 😉
V ženské kategorii jsme měli zastoupení nejpočetnější. Markéta Školotíková ztratila spoustu času při šroubování, protože tuhá savice ne a ne chytnout na stroj. Čas 4:26,2 min. stačil na 9. příčku. Jana Kolibová rozjela svůj pokus velmi pěkně a časem 3:15,8 min. se dostala do vedení. Deny Izvorská se o chvíli později dostala na druhé místo za čas 3:29,0 min. Až do konce bohužel toto pořadí nevydrželo, protože se před obě naše závodnice dostala domácí Irena Čani a také hlavní favoritka Kateřina Zubíková z Jasenky, která ženskou kategorii vyhrála.
Už v neděli 19.7. je na pořadu další TFA, tentokrát ve Větřkovicích (OP).