NIGHT RUN OLOMOUC, 17.10.2015

23 Říj

Tak jsme si jednou zase zaběhali. Jako vždy náš tým SDH Metylovice nebyl jednočlenný, protože ve dvou a více se to lépe běhá.

Tentokráte jsme úspěšně pokořili trať v Olomouci, kde jsem přesně před rokem okusil první běžecký závod. Náš sbor reprezentovali na pětikilometrové trati: (AVON BĚH)
Michal Bílek – (pozorný čtenář ví, že porušil svůj slib, když na jaře tvrdil, že další závod poběží až za rok)
Adéla Štandlová – (poprvé)
A . (v Olomouci tedy podruhé, aspoň jsem věděl, co mě na trati čeká)

Desítku si zaběhli Denisa Izvorská, Jana Kolibová a Martin Koliba.

Teď krátká pasáž o mě s dramatickým závěrem. Jednoho krásného rána si užívám rodinou snídani, přičemž na mě Deny vyhrkne: „příhlásila jsem Tě na TFA do Karviné“ Odpovídám hmm, a hned se ptám, zda-li to náhodou není v ten den jak běžíme v Olomouci. Ano je, ale to je v klidu, to dáš, to si na pohodu zaběhneš ráno a večer těch pět kiláků. Tak si říkám, že ano, že se to nějak vyvrbí. Klasicky si stihnu dát pouze JEDEN !!! trénink na Olomouc, s docela slušným časem. Zmocňuje se mě touha pokořit svůj osobák 22:07.

V pátek před závodem se definitivně rozhoduji. Pokud chci pokořit osobák, respektive jsem rovnou myslel na čas pod 22 minut, nebudu startovat na tom TFA v Karviné. Prostě udělám maximum pro to, abych v Olmiku (promiň Zuzko) nebyl zklamaný. Zároveň si vytyčuji cíl být do desátého místa.

To jsem ovšem nevěděl, že existují „blázni“ kteří poběží dvě TFA + Night run. Jako například moje Denisa. Manželé Kolibovi k této kombinaci přidávají páteční TOTMAN. Adéla v poklidu vyhrála obě TFA (Karviná, Závisíce) a pak nahradila nemocnou Zuzku Bílkovou na pěti kilácích v Olomouci. Takže v tu ránu vypadám jako „čajíček“, když jedu zaběhnout pouze 5 km. Ale mi to nevadí, cíl je stanoven, kostky jsou vrženy. Ještě přidám informaci, že jsme na tento závod pozvali i velké fanoušky našeho sboru Lenku a Miloše Němcovi, kteří se s námi poprvé a ne naposledy vydali absolvovat AVON BĚH. Na to jak tento závod absolvovat bez startovného a obdržet i medaili se můžete zeptat právě Lenky, třeba na naší Netradiční soutěži.

Pojďme k výsledkům:
10 km, Night Run
1. místo – Jakub Gajdoušek – 34:18:212
87. místo – Martin Koliba – 46:10:831 (v kategorii 68. místo)

1. místo – Kristýna Chmelková – 43:53:140
340. místo – Jana Kolibová – 54:35:123 (v kategorii 49. místo)
374. místo – Denisa Izvorská – 55:44:729 (v kategorii 59. místo)

5 km, Avon běh
1. místo – Bronislav Khýr – 16:52:570
17. místo – Jan Izvorský – 21:10:798 (v kategorii 9. místo)
46. místo – Michal Bílek – 24:30:013 (v kategorii 18. místo)
66. místo – Miloš Něměc – 26:28:178 (v kategorii 28. místo)

1. místo – Dana Vigašová – 21:48:084
132. místo – Adéla Štandlová – 28:42.973 (v kategorii 7. místo)
cca. 353. místo – Lenka Němcová – 34:34:000 (v kategorii cca. 182. místo)

Oficiální výsledky najdete zde.

Závěrem – já svůj cíl splnil, podpořili jsme nadaci Avon, výlet a zážitek excelentní. Kdo se přidá? Třeba cíl nastavím pod 21 minut. Nebo pod 20?

Pro sdh-metylovice.info Jan Izvorský.

Jedna odpověď na „NIGHT RUN OLOMOUC, 17.10.2015“

  1. Já měl klasicky o jeden trénink míň než Easy a rozběhl jsem to dost bláznivě s vítězkou ženské kategorie, jak jsem později zjistil. Takže trápení a čas o půlvteřinu lepší než na jaře v Ostravě. Další výzva v dubnu…

Komentáře nejsou povoleny.