29.12.2015 – nohejbalový turnaj v Metylovicích

2 Led

Opět máme po vánocích, dokonce již nový rok a já se již popáté pokusím slovem okomentovat další odehraný vánoční turnaj v nohejbale, který se již pravidelně stává baštou našich hasičů.

Poprvé jsme se na tomto turnaji objevili v roce 2010, sice jsme skončili poslední, ale již tenkrát se říkalo, že z tehdy patnáctiletého Liborka něco na té síti bude. Zbytek Liborova týmu tvoří Radek a . Když tak pátrám v dostupné historii tohoto vánočního turnaje, zjišťuji, že jsme nejdéle hrající tým pospolu. A jelikož se nám daří, nemáme důvod to měnit! (Tím nechci prozrazovat výsledek turnaje dopředu.) Tento rok jsme naše předturnajové posezení rozšířili o společný oběd. (bývalo pouze pivko) 🙂

Letos se sešlo osm týmů, které si určily, že si to rozdají každý s každým. Takže bylo k vidění dvacetosm převážně vyrovnaných zápasů.
Hasiči postavili de facto tři týmy:
HASIČI 1 (Libor Rusina, Radek Rusina, Jan Izvorský)
HASIČI 2 (Jan Šigut, Jirka Ryška, Vladimír Konvička)

Radim Tomášek, Aleš Vyvial a Kamil Vyvial si vybrali označení týmu KAMIL, prý aby se to nepletlo 🙂

Nohejbalisté postavili svůj našlapaný tým s klasickým názvem NOHEJBAL 1 (Luděk Matera, Lukáš Matera, Jaroslav Svolinský)
Jejich „béčko“ pak mělo název DĚDCI, kde základ týmu tvořil Pavel Minol a Radek Ševčík (81 let, nejstarší a nejobdivuhodnější hráč turnaje), které postupně doplňovali smečaři ze všech ostatních tymů.

Fotbalisté postavili dva týmy:
FOTBAL 1 ( Martin Němec, Lukáš Halata, Antonín Ondrašík)
FOTBAL 2 (Petr Murko, Otakar Kulhánek, Marek Halata)

Osmým týmem byli nohejbalisté Lhotky.

Jako každý rok bylo vidět maximální nasazení všech zúčastněných, boje o každý míč, přátelská atmosféra, prostě skvěle strávené odpoledne. Přibližně od poloviny turnaje bylo jasné, že o vítězství si to rozdají HASIČI 1 proti NOHEJBAL 1 ve dvacátémšestém utkání dne nebo chcete-li v předpředposledním zápolení. 🙂 Do této doby obě mužstva vyhrály všechny své zápasy s ostatními soupeři 2:0. Rozhodovat budou maličkosti. Protože s nohejbalisty tvoříme jednu velkou tréninkovou skupinu, víme navzájem, co od soupeře čekat. Nicméně Luďa, Lukáš s Jarkem na nás vlítli neskutečně, než jsme se rozkoukali, prohráli jsme první set v poměru 10:4. Náš tým absolutně nekalkuloval, nepočítal, prostě jsme chtěli vyhrát oba sety. Popřípadě uhrát 1:1. Za sebe můžu říct, že jsem po prvním setu věřil v remízu a myslel si, že se pak budou počítat uhrané body ze všech zápasů. Soupeř věděl, že když uhrají pět míčů, můžou si dovolit set prohrát. Druhý set byl tedy maximálně napínavý, hrálo se o vše, takže i maximálně vyhecovaný. Došlo i na menší výměnu názorů, ale ta je, myslím si a doufám, dávno zapomenuta, není třeba toto více rozebírat. Dokázali jsme druhý set zázračně vyhrát 10:2! a tímto jsme se o 2 míče stali po čtvrté vítězi tohoto turnaje.

A hned v neděli 3.1. 2016 započneme přípravu na další turnaj.