22. 7. Trojanovice

24 Čvc

Trojanovice, 22.7.2017 – I další neligový víkend jsme využili k účasti na dvou pohárových soutěžích. Tou první byl 19. ročník poháru obce Trojanovice.

V letech 2004-2008 se zde konalo jedno z kol Moravskoslezské ligy, asi si vzpomínáte na dráhu do pravotočivé zatáčky. Ale trojanovická současnost je klasická rovná trať. Naši muži zde zvítězili v roce 2009, ženy pak o rok později.
Vloni díky nešťastnému termínu (dopoledne před ligovým kolem v Tošovicích, kde byla startovní listina „dle příjezdu“) a také asi z důvodu malé propagace uvítala trojanovická soutěž pouhých 7 družstev a v obou kategoriích zvítězily domácí týmy. Letos to už bylo 25 družstev, což je druhá nejvyšší účast v Trojanovicích v období „po lize“. I když startovní listina byla původně početnější a nastaly v ní škrty. Když jsme se v úterý před tímto víkendem přihlašovali, měli jsme startovat 22. a 26. Takže sraz jsme dali na 10:00, kdy začínala soutěž, s tím, že budeme mít dostatek času na přípravu na místě. Jenže po příjezdu do Trojanovic zjišťujeme, že muži by měli startovat už zhruba za tři týmy a Jirka teprve vyjížděl z Metylovic. Proto nejdřív přihlašujeme ženy a až následně muže.
V mužské kategorii od počátku vedou časem 14,407 s Tošovice, mezi ženami si nejlépe vedly Hukovice – 17,856 s. Jistebník si připsal neplatný pokus po chybě strojníka na spojce a stejný výsledek mají i muži Oprechtic s nezapojenou koncovkou na rozdělovači. Vcelku kuriózní útok předvedli muži Tísku. Nejprve se košař přiznal k předčasnému startu, přestože si startér ničeho nevšimnul a nereagoval. Při opakovaném startu zaznělo po výstřelu zapískání startéra a Tísek pak už běžel jen mimo soutěž s neplatným pokusem.
Naše ženy se na základně připravují jako osmnácté. Z několika možných variant není k dispozici žádná košařka, takže po jednom důkladném tréninku se na koši objevuje Marťa Uhrová, běžně béčkařka a občas také proudařka. Ale bohužel koš se seknul, Marťa jej šroubovala nad kádí a výsledkem byl čas 20,044 s, který stačil těsně za Petřvald na průběžné 3. místo. Nicméně na této pozici vydržely ženy a až do konce soutěže a bronzový Radegast putuje do Metylovic.
Muži startovali jako dvaadvacátí. Ondru trápí zranění prstu, proto na koši je Kovalík a sestavu doplňují lubenští mladíci Dominik Lupík na béčkách a Kuba Svítil na rozdělovači. Útok byl docela povedený a konečný čas je 15,024 s, nalevo je zapsáno dokonce 14,508 s. Přesto tohle působí trochu podivně. Z našeho videa je patrné, že pravý terč se rozsvěcuje dokonce o něco dřív než levý a rozhodně mezi nimi není půlvteřinový rozdíl. Tento čas nakonec znamená 4. místo.
Z Trojanovic pak přejíždíme na Novou Ves.