6. 6. Petřvald – noční

9 Čvn

Petřvald, 6.6.2014 – Uplynulý víkend měla metylovská družstva volno, přesto pár soutěží se konalo. V pátek to byl noční Memoriál Jana Blahuta v Petřvaldu.

Mám takový pocit, že počet družstev na této noční soutěži v posledních letech nikdy nebyl dvouciferný. Takže jsem byl mírně překvapený, když už před začátkem bylo nahlášených dvacet týmů a nakonec to byla rovná třicítka, což je víc než třeba na nedávných nočních soutěžích v Mošnově, Kozlovicích nebo Košatce.
Náběh na základnu je o 1,5 metru kratší a celá trať vede mírně z kopce, takže se daly očekávat jistě rychlé časy.
Startovní číslo 1 mají domácí muži a soutěž otevírají časem 17,34 s. Následují muži Hukovic, kteří mírně překvapili druhým místem ve Fryčovicích. Teď ale tento výkon nezopakovali a je z toho 15,00 s. Poté se vedení ujímá Svinov časem 14,50 s, ale levý terč byl dole už za 13,66 s. Zatím každým pokusem je mění průběžný lídr a pokračují v tom i muži A Košatky – 14,12 s. Poprvé na domácí soutěži startují i ženy Petřvaldu a jejich premiéra je završena časem 24,35 s. Šestku má Mošnov a tak se ke svému pokusu připravuji i já. A dá se říct, že máme jeden z nejkratších útoků – už na základně strojník ani béčkař nedají své céčkové spojky a je to neplatný pokus. Hukovickým ženám se daří o poznání víc. Přestože proudařky lehce čekají na vodu, jsou časem 18,93 s průběžně první. Výškovický nalívač má problémy srovnat se v kádi, voda je docela pomalá a útok je dokončen za 16,10 s. Další neplatný pokus je v podání Tošovic za nenašroubovaný koš. První startovní desítku uzavírají muži Petřvaldíku. Pro nejednoho z nich se jedná o v podstatě domácí trať, kde jako žáci začínali, a i přes pád na pravém proudu je z toho 14,07 s.
Stachovice jsou jedním z mnoha účastníků Novojičínské ligy na této soutěži. Vloni vyhráli jedno z kol NJL v Tošovicích a také nyní předvádějí solidní výkon za 14,70 s. Pravé proudařka Proskovic se poněkud vychýlila z trati, ale přesto svůj terč našla a srazila jej za 19,78 s. Muži Kunčic p.O. už byli účastníky MSL v letech 2008 a 2009. Nyní prošli bezmála generační proměnou týmu a s časem 15,70 s jsou spokojeni. Kujavy svou noční soutěž pořádají až v srpnu, ale 14,09 s je nyní řadí těsně na druhou příčku. Paskovským ženám se napoprvé nerozběhla časomíra, takže nyní svůj pokus opakují, a vyvedl se jim výrazně víc než napoprvé. Časem 19,72 s jsou aktuálně druhé a marně vzpomínám, jestli jsem od nich kdy viděl lepší čas. Ženy Staré Bělé nejspíš mohly mít lepší čas než 22,36 s, kdyby strojník nalívačce lépe položil savici. Ženám Hájova, vypadá to, ještě před startem jejich pokusu vypnulo světlo namířené na terče, čímž jsem měl dokonale zkažený záběr. Ale ani tohle nezabránilo, aby se časem 18,37 s dostaly na první pozici. Trojanovice už mají vše v pořádku a čas 14,08 s je posouvá na druhou příčku. Není příliš časté, aby byly mezi týmy na bedně rozdíly po setinách a čtvrtou Košatku od prvního Petřvaldíku dělí jen pět setin vteřiny. Proudaři Proskovic A jsou poměrně daleko od terčů, což se podepisuje i na jejich výkonu 15,11 s.
Ve třetí desítce už tolik týmů, které by mohly zamíchat pořadím, nebylo. Ženy Košatky dosahují stejného času jako Proskovice – 19,78 s a obsazují 4. místo. Devětadvacátým týmem na startu jsou muži Hájova a s drobným prostřikem na pravém proudu jsou časem 14,93 s sedmí. Soutěž pak uzavřela Vrbice s prostřiky za 16,30 s.
Krátce po půl jedné soutěž končí a už ráno některé z nás čeká třeba krajské kolo v požárním sportu v Ostravě-Vítkovicích.