28.12.2014 – NOHEJBALOVÝ TURNAJ

6 Led

V neděli 28.12.2014 se v metylovické sokolovně konal tradiční nohejbalový turnaj. Jelikož je to už dlouho a já až nyní našel pár minut k sepsání reportáže z této akce, nebudu se moc rozepisovat.

Musím ovšem vyzdvihnout maximální nasazení všech sportovců, poctivé výkony a hlavně příjemnou a pohodovou atmosféru. Jediný, kdo se „nedopatřením“ nedostal do hry byl nejstarší z nohejbalistů, Radek Ševčík. Kolega z jeho týmu se prostě nedostavil a tak Radek neměl tým. Aspoň že od nás dostal dárečky k jeho životnímu jubileu, k OSMDESÁTCE. Ano, čtete dobře, to je týpek. V osmdesáti chodí pravidelně dvakrát týdně s námi hrát nohejbal a jde mu to, řekl bych přiměřeně k věku. Každopádně jsem si jist, že nikdo z mé generace v tolika letech hrát nebude. Za prvé asi budeme na šichtě a za druhé budeme zdravotně out.

Ještě jedno jméno chci zmínit, než se dostanu k samotnému turnaji. Radim Tomášek – toho bohužel schvátila nemoc, takže nemohl dorazit a vím, že Radima to pěkně štvalo. Jsem si jist, že se moc těšil, že chtěl přidat další vítězství v sezoně 2014, ale bohužel.

Tak a jsem u turnaje. Sešlo se nás osm týmů. Dva z názvem FOTBAL METYLOVICE, jeden NOHEJBAL METYLOVICE, dva týmy dorazily ze LHOTKY, a konečně dokonce tři týmy postavili HASIČI METYLOVICE.

8. místo obsadil tým FOTBAL 1 – uteklo jim pár koncovek vyrovnaných setů, povedl se pouze 1 set proti LHOTCE 1 – takže 1 bod

7. místo patří týmu LHOTKA 1 – sice měli v týmu smečaře s asi největší peckou, ale ty poměrně často končily mimo vymezený prostor – 3 body

6. místo – HASIČI 3 hráli v sestavě Milan Vyvial, Pavel Koval a Aleš Vyvial – rovněž jim utekly koncovky některých setů, možná nesehranost před turnajem. Pro mě bylo docela překvapením, že vetšinu zápasů odehrál na síti Aleš Vyvial, myslím si, že s Milanem by mohli kluci pomýšlet na lepší umístění. Takto 4 body.

5. místo pouze o skóre vybojovali nejvysmátější mládežníci LHOTKA 2. Do poslední chvíle mohl tým, za který hrál prvoligový fotbalista Jakub Fulnek, bojovat o medaile, nakonec se to nepodařilo. 8 bodů = páté místo.

4. místo, 8 bodů = FOTBAL 2. Taky nezvládli pár koncovek setů. Prostě prohrát 9:10 a 8:10 fakt naštve.

A pojďme na medaile.

3. místo a úspěch pro tým HASIČI 1. Smečař Honza Šigut, který neuvěřitelně zakončoval z jakékoliv pozice, vzadu Jirka Ryška a Vláďa Konvička bojovali jak lvi, o jeden jediný set končí za zlatem a stříbrem. Na to, že nechtěli pouze skončit poslední luxusní výkon. 10 bodů.

2. místo a opět pouze o skóre, pár míčů jinak a mohli obhájit své loňské vítězství. Tým NOHEJBAL, který reprezentoval Luďa Matera, Lukáš Matera a Jaroslav Svolinský, vybojoval 11 bodů se (skóre 132:86)

1. místo, o kterém do poslední chvíle nevěděli (rozhodlo až detailní sčítání jednotlivých setů, které proběhlo až na vyhlášení v pohostinství) vybojovali Libor Rusina, Radek Rusina a Jan Izvorský, název týmu HASIČI 2. 11 bodů (skóre 136:80) Oplatili tak stejnou mincí loňské vyfouknutí prvního místa týmu NOHEJBAL. 🙂 Nicméně pro náš tým to bylo třetí vítězství z posledních čtyř turnajů. Tím se nechválíme, to je prostě fakt. 🙂

Tolik z nohejbalového turnaje 2014, už teď se těšíme na turnaj v letošním roce.

Pro sdh-metylovice Jan Izvorský

Jedna odpověď na „28.12.2014 – NOHEJBALOVÝ TURNAJ“

Komentáře nejsou povoleny.