Rozhovor s Nikolou Fajmanovou

13 Lis

Vloni proběhl rozhovor s Petrou Kvašňovskou o tom, jak stíhá objíždět tři ligy coby závodnice a MSLMH jako vedoucí. Letos jsem si asi nemohl vybrat líp, když si chceme představit kombinaci pěti lig, tří týmů a zisku čtyř medailí. První rozhovor se uskutečnil s rozdělovačkou Brušperku Nikolou Fajmanovou.

Jak ses dostala k hasičskému sportu?
Úplně náhodou, když mi na základce naši hledali kroužek. Začínala jsem díky kamarádce asi v šesti letech v Bašce. Po nějaké době jsem se dostala do Fryčovic a poté zhruba v roce 2015 do Brušperku.
S Brušperkem jste běhali Beskydskou i Moravskoslezskou ligu. Co pro vás mělo větší prioritu?
Bylo to tak na stejno. Zpočátku jsme se možná víc zaměřovali na MSL, chtěli jsme se na rovinkách posunout dál. Vloni nám to vcelku šlo, ale letos ne. Víc se nám dařilo na Beskydské lize.
Co znamená příspěvek o posledním zakončení BL? Za pět let jste získaly pět stříbrných a bronzových medailí.
Znamená to, že po 16 mužských a 9 ženských sezónách, v Beskydské lize končíme. Už to asi chtělo změnu. Svým způsobem nás ty přepoje a překážky baví. Ale v určitých věcech jsme narazili a tak jsme ustoupili, že půjdeme jinam. Není to konec brušperských týmů, jen odchod z BL. V příštím roce je v plánu MSL a uvažujeme i nad MSP.
Ty jsi letos běhala se Svinovem Noční hlučínskou hasičskou ligu a Moravskoslezský pohár?
Nedá se říct, že běhala, byla to spíš taková výpomoc. Nějakých 10-12 soutěží. Na začátku mě oslovily holky ze Svinova, byť jsme se do té doby více neznaly, a vznikla z toho výpomoc na celou sezónu.
A s Odrami jsi odběhala Olomouckou noční ligu?
To byla taky úplná náhoda. Chodila jsem do fitka s Peťou Skýpalovou a pak se mi z Oder ozvali, že by potřebovali rozdělovačku. Je to jen sedm kol, tak to zkusím… Soutěže se daly docela dobře kombinovat, ale trénovala jsem jen s Brušperkem. Za Svinovem jsem občas dojela na začátku sezóny.
Jak jsi prožívala cestu Jistebníku za titulem? (přítelem Nikoly je jistebnický pravý proudař Mikuláš Vyhňák, pozn. aut.)
Mikeš byl za loňské angažmá v Prchalově vděčný, ale po jeho odchodu úplně nevěděl, co bude dál a pak přišla nabídka z Jistebníku. No, byla to strašná horská dráha, ale klukům jsem věřila. Mikeš měl letos sezónu, která asi nebyla úplně podle jeho představ. Po prostřicích si moc nevěřil, byl zraněný. Pořád jsme řešili, co udělat jinak, ale nakonec to vyšlo.
A samozřejmě co bude v příští sezóně?
V Brušperku se lehce promění sestava, dvě holky odcházejí – jedna jinam a jedna kvůli školy. Dvě přicházejí – jedna odjinud a jedna úplně nová. A já zůstávám. Ačkoli nabídek bylo víc, tak Brušperk byl a je pro mě na prvním místě.

Napsat komentář